Liga Rusa
Vie 08 Dic
Ural Sverdlovskaya
1-1
Arsenal Tula
Sab 09 Dic
Dinamo Moskva
2-0
Anzhi
Rubin Kazán
3-1
SKA-Khabarovsk
Dom 10 Dic
Amkar Perm
1-3
FK Krasnodar
Spartak Moskva
3-0
CSKA Moskva
FK Rostov na Donu
1-0
Ufa
Lun 11 Dic
Tosno
1-3
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
0-0
Zenit
Equipo / Puntos
1 Lokomotiv Moskva LOK 45
2 Zenit ZEN 37
3 Spartak Moskva SPA 37
4 FK Krasnodar KRA 36
5 CSKA Moskva CSK 35
6 Ufa UFA 27
7 Akhmat Grozny TER 26
8 Arsenal Tula ARS 25
 
9 Ural Sverdlovskaya URA 25
10 FK Rostov na Donu FCR 25
11 Rubin Kazán FCR 23
12 Dinamo Moskva DIN 22
13 Amkar Perm PER 21
14 Tosno TOS 20
15 Anzhi ANZ 19
16 SKA-Khabarovsk SKA 12
Grupo 1
Sab 11 Nov
FC Spartak Ryazan
3-0
Kaluga
Dinamo Bryansk
0-2
Strogino
Zenit Penza
2-5
Khimik
FC Ararat Moscow
1-0
Energomash
Zorkiy
5-1
Sokol Saratov
Dom 12 Nov
Torpedo Moskva
2-1
Rotor-2
Mié 25 Abr
Saturn Moskva
14:00
Metallurg Lipetsk
Equipo / Puntos
1 FC Ararat Moscow FCA 45
2 FC Spartak Ryazan FSR 32
3 Torpedo Moskva TOR 29
4 Zorkiy ZOR 28
5 Energomash ENE 28
6 Strogino STR 28
7 Metallurg Lipetsk MET 26
 
8 Dinamo Bryansk DIN 25
9 Saturn Moskva SAT 23
10 Sokol Saratov SOK 22
11 Khimik Novomoskovsk KHI 16
12 Kaluga KAL 15
13 Zenit Penza ZEN 11
14 Rotor-2 ROT 4
Grupo 2
Sab 18 Nov
Biolog Novokubansk
1-1
Spartak Nalchik
Alaniya
1-1
Chernomorets
Dom 19 Nov
Kuban Krasnodar
3-0
Druzhba
Torpedo Armavir
3-1
Anzhi II
Mar 13 Mar
Akademiya Futbola
14:00
Mashuk-KMV
Mié 14 Mar
FK Legion Dynamo
14:00
Angusht
Mié 18 Abr
Dinamo Stavropol
14:00
FC Krasnodar II
Chayka
14:00
SKA Rostov
Equipo / Puntos
1 Torpedo Armavir TOR 48
2 Afips AFI 47
3 FC Krasnodar II FCK 35
4 Chernomorets Novorossisk CHE 31
5 Chayka CHA 30
6 FK Legion Dynamo LEG 28
7 Biolog Novokubansk BIO 28
8 SKA Rostov SKA 27
9 Spartak Nalchik NAL 26
 
10 Druzhba DMA 23
11 Akademiya Futbola AKA 22
12 Angusht ANG 20
13 Mashuk-KMV MAS 16
14 Alaniya Vladikavkaz ALA 16
15 Anzhi II ANZ 15
16 Kuban Krasnodar II KUB 9
17 Dinamo Stavropol DIN 6
Grupo 3
Vie 03 Nov
Lada Tolyatti
0-4
Mordovia Saransk
Sab 04 Nov
FC Chelyabinsk
-
Dinamo Kirov
Anzhi-Junior
0-0
Orenburg II
Neftekhimik
2-3
KamAZ
NoSta
5-0
Krylya Sovetov II
Syzran-2003
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Ural II
Equipo / Puntos
1 Mordovia Saransk MOR 39
2 Volga Ulyanovsk VOL 34
3 Zenit Izhevsk ZEN 31
4 Syzran-2003 SYZ 30
5 NoSta NOS 27
6 KamAZ KAM 26
7 FC Chelyabinsk FCC 24
 
8 Neftekhimik NEF 23
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 16
10 Lada Tolyatti LAD 13
11 Orenburg II ORE 10
12 Krylya Sovetov II KSS 8
13 Ural II URA 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
Grupo 4
Vie 10 Nov
Znamya
0-6
Torpedo Vladimir
Sab 11 Nov
Dynamo Petersburg
2-1
Murom
Spartak Kostroma
0-0
Luki-Energiya
Veles
4-0
Kolomna
Dolgie Prudy
4-0
Pskov 747
Jue 01 Mar
Dnepr Smolensk
14:00
Tekstilshchik
Vie 30 Mar
Kazanka
14:00
Chertanovo
Equipo / Puntos
1 Chertanovo CHE 38
2 Kazanka FKL 35
3 Tekstilshchik TEK 33
4 Veles VEL 30
5 Torpedo Vladimir TOR 28
6 Spartak Kostroma SPA 28
7 Dolgie Prudy FCD 27
 
8 Murom MUR 27
9 Pskov 747 PSK 25
10 Luki-Energiya LUK 16
11 Dnepr Smolensk DNE 15
12 Dynamo St Petersburg II DST 14
13 Kolomna KOL 7
14 Znamya ZNA 3
Grupo 5
Mié 30 Ago
Smena Komsomolsk
1-0
Sakhalin
Vie 04 Mayo
Dinamo Barnaul
14:00
Zenit Irkutsk
FC Irtysh Omsk
14:00
FK Chita
Equipo / Puntos
1 Zenit Irkutsk FKZ 10
2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk SAK 9
3 Dinamo Barnaul DIN 9
 
4 Smena Komsomolsk SME 8
5 FK Chita FCC 3
6 FC Irtysh Omsk IRT 1
Liga Rusa Sub 21
Vie 08 Dic
Ural Sub 21
0-1
Arsenal Tula
Rubin Kazan
5-0
Khabarovsk
Dynamo Moscú
2-0
Anzhi Sub 21
Sab 09 Dic
Spartak Moskva
1-1
CSKA Moskva
Dom 10 Dic
Amkar Perm Sub 21
0-1
Krasnodar Sub 21
Rostov Sub 21
3-0
Ufa Sub 21
Terek Grozny
2-5
Zenit Sub 21
Lun 11 Dic
Tosno Sub 21
1-2
Lokomotiv Moskva
Equipo / Puntos
1 Krasnodar Sub 21 KRA 46
2 CSKA Moskva Sub 21 CSK 43
3 Dynamo Moscú Sub 21 DYN 42
4 Zenit Sub 21 ZEN 31
5 Rubin Kazan Sub 21 RUB 31
6 Lokomotiv Moskva Sub 21 LOK 31
7 Rostov Sub 21 ROS 30
8 Ufa Sub 21 UFA 29
 
9 Spartak Moskva Sub 21 SPA 28
10 Anzhi Sub 21 ANZ 25
11 Amkar Perm Sub 21 AMK 23
12 Tosno Sub 21 TOS 22
13 SKA Khabarovsk Sub 21 SKA 21
14 Arsenal Tula Sub 21 ARS 21
15 Terek Grozny Sub 21 TER 14
16 Ural Sub 21 URA 8
Premier League »
Sab 20 Ene
16:00
Arsenal
16:00
Crystal Palace
Sab 20 Ene
13:30
Brighton Hove Alb.
13:30
Chelsea
Sab 20 Ene
16:00
Burnley
16:00
Man. Utd
Sab 20 Ene
16:00
Everton
16:00
West Bromwich Albion
Sab 20 Ene
16:00
Leicester
16:00
Watford
Sab 20 Ene
18:30
Man. City
18:30
Newcastle
Sab 20 Ene
16:00
Stoke City
16:00
Huddersfield Town
Sab 20 Ene
16:00
West Ham
16:00
AFC Bournemouth
Primera División »
Sab 20 Ene
13:00
Espanyol
13:00
Sevilla
Sab 20 Ene
20:45
Las Palmas
20:45
Valencia
Sab 20 Ene
18:30
Villarreal
18:30
Levante
Sab 20 Ene
16:15
Atlético
16:15
Girona
Bundesliga »
Sab 20 Ene
15:30
SC Freiburg
15:30
RB Leipzig
Sab 20 Ene
18:30
Hamburger SV
18:30
Köln
Sab 20 Ene
15:30
Wolfsburg
15:30
Eintracht Frankfurt
Sab 20 Ene
15:30
Hoffenheim
15:30
B. Leverkusen
Sab 20 Ene
15:30
Borussia
15:30
FC Augsburg
Sab 20 Ene
15:30
Mainz 05
15:30
Stuttgart
Ligue 1 »
Sab 20 Ene
20:00
Amiens SC
20:00
Guingamp
Sab 20 Ene
20:00
Montpellier
20:00
Toulouse
Sab 20 Ene
17:00
Nantes
17:00
Girondins Bordeaux
Sab 20 Ene
20:00
Rennes
20:00
Angers SCO
Sab 20 Ene
20:00
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Sab 20 Ene
20:00
Troyes
20:00
Lille
Liga MX - Clausura »
Sab 20 Ene
02:00 finalizado
Puebla
2 - 0
Veracruz INFO
Sab 20 Ene
04:00 finalizado
Atlas Guadalajara
1 - 3
Toluca INFO
Liga Portuguesa »
Sab 20 Ene
17:00
Marítimo
17:00
Belenenses
Sab 20 Ene
21:30
Portimonense
21:30
Sporting Braga
Sab 20 Ene
19:15
Benfica
19:15
Chaves
Liga Holandesa »
Sab 20 Ene
18:30
Roda JC
18:30
Twente 1965
Sab 20 Ene
19:45
PEC Zwolle
19:45
NAC Breda
Sab 20 Ene
19:45
ADO Den Haag
19:45
VVV Venlo
Sab 20 Ene
20:45
Vitesse
20:45
Heerenveen
Championship »
Sab 20 Ene
16:00
Aston Villa
16:00
Barnsley
Sab 20 Ene
16:00
Bolton Wanderers
16:00
Ipswich Town
Sab 20 Ene
16:00
Fulham
16:00
Burton Albion
Sab 20 Ene
16:00
Leeds United
16:00
Millwall
Sab 20 Ene
16:00
Norwich City
16:00
Sheffield United
Sab 20 Ene
16:00
Preston North End
16:00
Birmingham City
Sab 20 Ene
16:00
Queens Park Range.
16:00
Middlesbrough
Sab 20 Ene
16:00
Reading
16:00
Brentford
Sab 20 Ene
18:30
Sheffield
18:30
Cardiff City
Sab 20 Ene
16:00
Sunderland
16:00
Hull City
Sab 20 Ene
16:00
Wolverhampton
16:00
Nottingham Forest
Segunda División »
Sab 20 Ene
16:00
Real Valladolid
16:00
Sevilla At.
Sab 20 Ene
20:00
Lorca
20:00
Huesca
Sab 20 Ene
18:00
Real Oviedo
18:00
Almería
Sab 20 Ene
20:30
Lugo
20:30
Real Sporting
Sab 20 Ene
18:00
Córdoba
18:00
Albacete
Liga Griega »
Sab 20 Ene
18:30
Larissa FC
18:30
AEK Athens
Sab 20 Ene
16:15
Panathinaikos
16:15
Kerkyra
Sab 20 Ene
14:00
Platanias
14:00
Levadiakos
Liga Turca »
Sab 20 Ene
14:00
Osmanlıspor
14:00
Yeni Malatyaspor
Sab 20 Ene
11:30
Karabukspor
11:30
Genclerbirligi SK
Sab 20 Ene
17:00
Fenerbahçe
17:00
Goztepe
Copa Argentina »
Sab 20 Ene
22:00
Huracán Heras
22:00
Dep. Maipú
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Unión Villa Krau.
2 - 0
Sportivo Desamparados INFO
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Rivadavia Lincoln
1 - 0
Alvarado INFO
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Cipolletti
1 - 0
Dep. Roca INFO
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Independiente
1 - 0
Ferro Carril Oeste INFO
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
San Lorenzo Alem
0 - 1
Central Córdoba SdE INFO
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
Sportivo Belgrano
2 - 1
Estudiantes Río Cuarto INFO
Sab 20 Ene
21:00
Sportivo Patria
21:00
Crucero del Norte
Sab 20 Ene
23:00
Chaco For Ever
23:00
Sarm. Resistencia
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
Douglas Haig
0 - 0
Defensores Belgrano V. Rama INFO
Sab 20 Ene
00:30 finalizado
Sportivo Parejas
1 - 4
Unión Sunchales INFO
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
Def.
1 - 2
Gimnasia Concepción INFO
Partidos Amistosos »
Sab 20 Ene
14:00
Sirius
14:00
GIF Sundsvall
Sab 20 Ene
13:00
IFK Göteborg
13:00
Aalborg BK
Sab 20 Ene
13:00
Malmö
13:00
Fremad Amager
Sab 20 Ene
14:00
Brommapojkarna
14:00
Hammarby IF
Sab 20 Ene
11:30
Rosenborg BK
11:30
Byåsen
Sab 20 Ene
12:00
AGF Aarhus
12:00
Vendsyssel
Sab 20 Ene
14:00
KS Górnik Zabrze
14:00
Austria Wien
Sab 20 Ene
12:00
Randers
12:00
Vejle BK
Sab 20 Ene
13:30
FC Helsingør
13:30
Falkenbergs
Sab 20 Ene
13:00
Nordsjaelland
13:00
Lyngby BK
Sab 20 Ene
14:00
IK Frej
14:00
AIK Solna
Sab 20 Ene
15:00
Thun
15:00
Breitenrain
Sab 20 Ene
16:00
Hajduk Split
16:00
Zurich
Sab 20 Ene
16:00
Sturm Graz
16:00
Basel
Sab 20 Ene
11:00
Zlin
11:00
SFC Opava
Sab 20 Ene
11:00
Slovácko
11:00
Vitkovice
Sab 20 Ene
11:00
Vlašim
11:00
Teplice
Sab 20 Ene
15:30
LASK Linz
15:30
Yanbian
Sab 20 Ene
12:00
Žilina
12:00
Baník Ostrava
Sab 20 Ene
15:00
Zbrojovka Brno
15:00
Nitra
Sab 20 Ene
14:00
DAC
14:00
Sigma Olomouc
Sab 20 Ene
14:00
Energie Cottbus
14:00
Dukla Praha
Sab 20 Ene
11:00
Karviná
11:00
Piast Gliwice
Sab 20 Ene
15:00
Slavia Praha
15:00
Viktoria Žižkov
Sab 20 Ene
15:00
Elfsborg
15:00
Sarpsborg 08
Sab 20 Ene
16:00
Salzburg
16:00
Viktoria Plzeň
Sab 20 Ene
16:00
Mattersburg
16:00
Aarau
Sab 20 Ene
11:30
Szombathelyi
11:30
Tatran Prešov
Sab 20 Ene
15:00
Dinamo Kiev
15:00
Haugesund
Sab 20 Ene
12:00
Oppsal
12:00
Ørn Horten
Sab 20 Ene
11:00
Trenčín
11:00
Nove Mesto Nad Vahom
Sab 20 Ene
12:30
Zlaté Moravce
12:30
Slovan Duslo Šaľa
Sab 20 Ene
Deportivo Santaní
-
Libertad Asunción

Follow BeSoccer on Facebook