Segunda Noruega
Lun 02 Abr
Åsane
15:00
Nest-Sotra
Sandnes Ulf
18:00
Strømmen
Tromsdalen
18:00
Jerv
Mjøndalen
18:00
Florø
Kongsvinger
18:00
Viking Stavanger
Notodden
18:00
Levanger
Ull Kisa
18:00
Hamarkameratene
Mar 03 Abr
Aalesunds FK
19:00
Sogndal
Equipo / Puntos
1 Åsane ASA 0
2 Jerv JER 0
3 Sogndal SOG 0
4 Nest-Sotra NES 0
5 Florø FLO 0
6 Strømmen STR 0
7 Hamarkameratene HAM 0
8 Levanger LEV 0
 
9 Aalesunds FK AFK 0
10 Ull Kisa ULL 0
11 Notodden NOT 0
12 Kongsvinger KON 0
13 Mjøndalen MJO 0
14 Tromsdalen TRO 0
15 Sandnes Ulf SAN 0
16 Viking Stavanger VKG 0
Grupo 1
Sab 14 Abr
Bærum
16:00
Moss
Fram Larvik
16:00
Nybergsund
Fredrikstad FK
16:00
Asker
Hønefoss
16:00
Grorud
Mjølner
16:00
Alta IF
Raufoss
16:00
Elverum
Lun 16 Abr
Odd II
19:00
Stabaek 2
Equipo / Puntos
1 Bærum BAR 0
2 Stabaek 2 STA 0
3 Nybergsund Il-Trysil NYB 0
4 Moss MOS 0
5 Elverum ELV 0
6 Asker ASK 0
7 Alta IF ALT 0
 
8 Odd II ODD 0
9 Raufoss RAU 0
10 Mjølner MJO 0
11 Hønefoss HON 0
12 Fredrikstad FK FFK 0
13 Fram Larvik FRA 0
14 Grorud GRO 0
Grupo 2
Sab 14 Abr
Bryne
16:00
Flekkerøy
Kjelsås
16:00
Skeid
KFUM
16:00
Vidar
Nardo
16:00
FK Arendal
Stjørdals-Blink
16:00
Hødd
Vålerenga II
16:00
Egersund
Vard
16:00
Brattvåg
Equipo / Puntos
1 Bryne BRY 0
2 Skeid SKE 0
3 Hødd HOD 0
4 Flekkerøy FLE 0
5 Egersund EGE 0
6 Brattvåg BRA 0
7 FK Arendal FKA 0
 
8 Vard VAR 0
9 Vålerenga II VAL 0
10 Stjørdals-Blink STB 0
11 Nardo NAR 0
12 KFUM KFU 0
13 Kjelsås KJE 0
14 Vidar VID 0
Grupo 1
Sab 14 Abr
Spjelkavik
16:00
Træff
Rilindja
16:00
Ullern
IF Ready
16:00
Drøbak / Frogn
SK Herd
16:00
Lokomotiv Oslo
Lun 16 Abr
Follo
19:00
KFUM II
Hødd II
19:00
Oppsal
Molde FK II
19:00
Kristiansund II
Equipo / Puntos
1 Spjelkavik SPJ 0
2 Drøbak / Frogn DRO 0
3 Oppsal OPP 0
4 Kristiansund II KBK 0
5 Træff TRA 0
6 Lokomotiv Oslo LOK 0
7 Ullern ULL 0
 
8 Molde FK II MOL 0
9 Hødd II HOD 0
10 Follo FOL 0
11 SK Herd HER 0
12 IF Ready IFR 0
13 Rilindja RIO 0
14 KFUM II KFU 0
Grupo 3
Sab 14 Abr
Sola Fotball
-
Halsen
FK Tønsberg
-
Vindbjart
Donn
-
Åssiden IF
Sandefjord II
-
IK Start II
Ørn Horten
-
Staal Jørpeland
Urædd
-
Madla
Egersund II
-
Pors Grenland
Equipo / Puntos
1 Sola Fotball SOL 0
2 Pors Grenland POR 0
3 Vindbjart VIN 0
4 Åssiden IF AIF 0
5  IK Start II IKS 0
6 Staal Jørpeland SJI 0
7 Madla MAI 0
 
8 Egersund II EIK 0
9 Urædd URA 0
10 Ørn Horten ORN 0
11 Sandefjord II SFO 0
12 Donn DON 0
13 FK Tønsberg FKT 0
14 Halsen HIF 0
Grupo 4
Sab 14 Abr
Øystese
-
Fyllingsdalen
Vardeneset
-
Sogndal II
Brann II
-
Viking FK II
Lysekloster
-
Varegg
Brodd
-
Førde
Sotra
-
Stord
Tertnes
-
Fana
Equipo / Puntos
1 Øystese OIL 0
2 Fana FAN 0
3 Sogndal II SOF 0
4 Viking FK II VIK 0
5 Varegg VAR 0
6 Førde FOR 0
7 Stord STO 0
 
8 Tertnes TTI 0
9 Sotra SSK 0
10 Brodd BRO 0
11 Lysekloster LYS 0
12 Brann II BRA 0
13 Vardeneset VBK 0
14 Fyllingsdalen FYL 0
Grupo 5
Sab 14 Abr
Tynset
-
Verdal
Rosenborg II
-
Brumunddal
Melhus
-
Løten
Kolstad
-
Byåsen
Rødde FK
-
Levanger II
Orkla
-
Steinkjer
Ottestad
-
Gjøvik-Lyn
Equipo / Puntos
1 Tynset TYN 0
2 Gjøvik-Lyn GJO 0
3 Brumunddal BRU 0
4 Løten LFK 0
5 Byåsen BYA 0
6 Levanger II LFK 0
7 Steinkjer STE 0
 
8 Ottestad OTT 0
9 Orkla ORK 0
10 Rødde FK ROD 0
11 Kolstad KOL 0
12 Melhus MEL 0
13 Rosenborg II ROS 0
14 Verdal VER 0
Grupo 6
Sab 14 Abr
Senja
-
Skarp
Finnsnes
-
Skjervøy
Korsvoll IL
-
Harstad
FC Lyn Oslo
-
Melbo IL
Sortland
-
Fløya
SF Grei
-
Junkeren
Frigg
-
Stålkameratene
Equipo / Puntos
1 Senja SEN 0
2 Skarp IFS 0
3 Skjervøy SIK 0
4 Harstad HAR 0
5 Melbo IL MIL 0
6 Fløya FLO 0
7 Junkeren IKJ 0
 
8 Frigg FRI 0
9 SF Grei SGR 0
10 Sortland SOI 0
11 FC Lyn Oslo LYN 0
12 Korsvoll IL KOL 0
13 Finnsnes FIN 0
14 Stålkameratene SIL 0
Primera División »
Dom 18 Feb
12:00
R. Sociedad
12:00
Levante
Dom 18 Feb
20:45
Real Betis
20:45
Real Madrid
Dom 18 Feb
18:30
Espanyol
18:30
Villarreal
Dom 18 Feb
16:15
Atlético
16:15
Athletic
Serie A »
Dom 18 Feb
15:00
Benevento
15:00
Crotone
Dom 18 Feb
18:00
Atalanta
18:00
Fiorentina
Dom 18 Feb
12:30
Torino
12:30
Juventus
Dom 18 Feb
20:45
Milan
20:45
Sampdoria
Dom 18 Feb
15:00
Bologna
15:00
Sassuolo Calcio
Dom 18 Feb
15:00
Napoli
15:00
SPAL
Bundesliga »
Dom 18 Feb
18:00
Borussia
18:00
B. Dortmund
Dom 18 Feb
15:30
FC Augsburg
15:30
Stuttgart
Ligue 1 »
Dom 18 Feb
17:00
Lille
17:00
Olympique Lyonnais
Dom 18 Feb
21:00
Olympique
21:00
Girondins Bordeaux
Dom 18 Feb
15:00
Nice
15:00
Nantes
FA Cup »
Dom 18 Feb
17:00
Rochdale
17:00
Tottenham Hotspur
Primera División Argentina »
Dom 18 Feb
21:00
Martín Juan
21:00
Talleres Córdoba
Dom 18 Feb
01:30 finalizado
Rosario Central
5 - 0
Olimpo INFO
Dom 18 Feb
23:15
River Plate
23:15
Godoy Cruz
Dom 18 Feb
21:00
Arsenal Sarandí
21:00
CA Huracán
Liga MX - Clausura »
Dom 18 Feb
00:00 finalizado
Cruz Azul
1 - 1
Puebla INFO
Dom 18 Feb
02:00 finalizado
Tigres UANL
2 - 0
Atlas Guadalajara INFO
Dom 18 Feb
03:30 finalizado
Tijuana
4 - 1
Pumas UNAM INFO
Dom 18 Feb
02:06 finalizado
León
1 - 1
Querétaro INFO
Dom 18 Feb
04:00 finalizado
Necaxa
3 - 0
Monterrey INFO
Dom 18 Feb
04:06 finalizado
Chivas Guadalajara
1 - 1
Pachuca INFO
Dom 18 Feb
19:00
Toluca
19:00
Santos Laguna
Liga Holandesa »
Dom 18 Feb
12:30
Roda JC
12:30
Utrecht
Dom 18 Feb
14:30
Feyenoord
14:30
Heracles
Dom 18 Feb
14:30
Twente 1965
14:30
Sparta Rotterdam
Dom 18 Feb
16:45
PEC Zwolle
16:45
Ajax
Liga Portuguesa »
Dom 18 Feb
21:15
Vitória
21:15
Sporting Braga
Dom 18 Feb
17:00
Moreirense
17:00
Chaves
Dom 18 Feb
17:00
Vitória Setúbal
17:00
Paços de Ferreira
Dom 18 Feb
19:00
Porto
19:00
Rio Ave
Championship »
Dom 18 Feb
17:30
Leeds United
17:30
Bristol City
Dom 18 Feb
13:00
Norwich City
13:00
Ipswich Town
Apertura Colombia »
Dom 18 Feb
23:15
América de Cali
23:15
Patriotas Boyacá
Dom 18 Feb
02:00 finalizado
Alianza Petrolera
2 - 1
Santa Fe INFO
Dom 18 Feb
22:00
Atlético
22:00
Leones
Dom 18 Feb
20:00
Envigado
20:00
Once Caldas
Dom 18 Feb
00:00 finalizado
Boyacá Chicó
1 - 2
Rionegro Águilas INFO
Dom 18 Feb
00:00 finalizado
Independiente
2 - 1
Deportivo Cali INFO
Segunda División »
Dom 18 Feb
18:00
Cultural Leonesa
18:00
Rayo Vallecano
Dom 18 Feb
12:00
Sevilla At.
12:00
Almería
Dom 18 Feb
18:00
Numancia
18:00
Cádiz
Dom 18 Feb
20:00
Lugo
20:00
Barcelona B
Dom 18 Feb
16:00
Córdoba
16:00
Granada
Liga Escocia »
Dom 18 Feb
16:00
Celtic
16:00
St. Johnstone
Dom 18 Feb
15:15
Hamilton
15:15
Rangers FC
Liga Griega »
Dom 18 Feb
16:15
AEK Athens
16:15
Xanthi
Dom 18 Feb
16:15
Levadiakos
16:15
Panaitolikos
Dom 18 Feb
18:30
Olympiakos Piraeus
18:30
Panionios
Dom 18 Feb
14:00
Platanias
14:00
PAS Giannina
Liga Turca »
Copa Argentina »
Partidos Amistosos »
Dom 18 Feb
12:00
Dinamo Moskva
12:00
BATE Borisov
Dom 18 Feb
16:00
Tromso IL
16:00
FK Rostov na Donu
Dom 18 Feb
16:30
Molde FK
16:30
FK Krasnodar
Dom 18 Feb
16:00
Rubin Kazán
16:00
Valerenga IF Oslo
Dom 18 Feb
12:00
Ufa
12:00
Ventspils
Dom 18 Feb
15:00
Amkar Perm
15:00
Dinamo Batumi
Serie B »
Dom 18 Feb
15:00
Frosinone
15:00
Ascoli
Dom 18 Feb
17:30
Brescia
17:30
Ternana Calcio
Paulista A1 »
Dom 18 Feb
21:00
São Paulo
21:00
Santos FC
Dom 18 Feb
23:30
Ponte Preta
23:30
Palmeiras
Dom 18 Feb
23:30
São Bento
23:30
Botafogo SP
Dom 18 Feb
14:00
Mirassol
14:00
Ituano
Liga Belga »
Dom 18 Feb
18:00
Charleroi
18:00
Standard de Liège
Dom 18 Feb
14:30
KAA Gent
14:30
Mechelen
Dom 18 Feb
20:00
Mouscron Peruwelz
20:00
Waasland-Beveren
2. Liga »
Challenge Cup Escocia »
Dom 18 Feb
18:15
Inverness CT
18:15
Crusaders
Liga Rumana »
Dom 18 Feb
17:00
Poli Timişoara
17:00
CSMS Iaşi
Dom 18 Feb
19:45
Dinamo Bucureşti
19:45
FCSB
Liga Checa »
Liga Suiza »
Dom 18 Feb
16:00
Sion
16:00
Lausanne Sports
Dom 18 Feb
16:00
Young Boys
16:00
Thun
Dom 18 Feb
16:00
Zurich
16:00
Luzern
League One »
Copa Suecia Grupo 1 »
Dom 18 Feb
17:00
Malmö
17:00
Dalkurd FF
Dom 18 Feb
17:00
Brommapojkarna
17:00
Gefle
Copa Suecia Grupo 3 »
Dom 18 Feb
15:00
Jönköpings
15:00
IK Frej
Copa Suecia Grupo 4 »
Dom 18 Feb
17:00
Häcken
17:00
Varnamo
Copa Suecia Grupo 6 »
Dom 18 Feb
15:00
Tvååker
15:00
Orebro SK
Copa Suecia Grupo 8 »
Dom 18 Feb
15:00
Vasalunds IF
15:00
Hammarby IF

Follow BeSoccer on Facebook