RESULTADOS | Holanda
Liga Holandesa »
Dom 18 Feb
12:30
Roda JC
12:30
Utrecht
Dom 18 Feb
14:30
Feyenoord
14:30
Heracles
Dom 18 Feb
14:30
Twente 1965
14:30
Sparta Rotterdam
Dom 18 Feb
16:45
PEC Zwolle
16:45
Ajax
Cuarta Holanda Zondag Grupo 1 »
Dom 18 Feb
14:00
Purmersteijn
14:00
Silvolde
Dom 18 Feb
14:00
DHC Delft
14:00
SWZ
Dom 18 Feb
13:00
Leonidas
13:00
Hollandia
Dom 18 Feb
14:00
RKHVV
14:00
MSC
Dom 18 Feb
14:30
Achilles 29 II
14:30
Alphense Boys
Dom 18 Feb
14:00
SJC Noordwijk
14:00
De Bataven
Dom 18 Feb
14:00
VV Heerenveen
14:00
RKAVV
Dom 18 Feb
14:00
SDO Bussum
14:00
Achilles 1894
Cuarta Holanda Zondag Grupo 2 »
Dom 18 Feb
14:30
EHC Hoensbroek
14:30
OSS '20
Dom 18 Feb
14:00
Vlissingen
14:00
UDI '19
Dom 18 Feb
14:30
Den Bosch II
14:30
Groene Ster
Dom 18 Feb
14:00
BVC '12 Beek
14:00
RKSV Nuenen
Dom 18 Feb
14:00
IFC
14:00
Juliana 31
Dom 18 Feb
14:30
Meerssen
14:30
Woezik
Dom 18 Feb
14:00
Gemert
14:00
GOES
Dom 18 Feb
14:30
Baronie
14:30
Halsteren
Quinta Holanda Zondag Grupo 1 »
Dom 18 Feb
14:00
Hoofddorp
14:00
LSVV
Dom 18 Feb
14:00
Legmeervogels
14:00
Zeeburgia
Dom 18 Feb
14:00
Watergraafsmeer
14:00
RKVV Velsen
Dom 18 Feb
14:00
HFC EDO
14:00
AFC 34
Dom 18 Feb
14:00
DEM Beverwijk
14:00
AGB
Dom 18 Feb
14:00
Fortuna Wormerveer
14:00
Hillegom
Quinta Holanda Zondag Grupo 2 »
Dom 18 Feb
14:00
Nieuwerkerk
14:00
RVC 33
Dom 18 Feb
14:00
Poortugaal
14:00
VOC
Dom 18 Feb
14:00
Hoogland
14:00
FC Boshuizen
Dom 18 Feb
14:00
FC Olympia
14:00
Den Hoorn
Dom 18 Feb
14:00
DVV Delft
14:00
GVV Unitas
Dom 18 Feb
14:00
BMT
14:00
Kocatepe
Dom 18 Feb
14:30
Spartaan 20
14:30
VELO
Quinta Holanda Zondag Grupo 3 »
Dom 18 Feb
14:30
Rood-Wit-Willebror
14:30
Tilburg
Dom 18 Feb
14:30
DOSKO
14:30
HVCH
Dom 18 Feb
14:30
t Zand
14:30
Nemelaer
Dom 18 Feb
14:30
Gestel
14:30
AWC
Dom 18 Feb
14:30
TOP Oss Amateurs
14:30
Oirschot Vooruit
Dom 18 Feb
14:30
Alverna
14:30
RKVV Best Vooruit
Quinta Holanda Zondag Grupo 4 »
Dom 18 Feb
14:30
Deurne
14:30
Chevremont
Dom 18 Feb
14:30
RKSV Bekkerveld
14:30
Geldrop
Dom 18 Feb
14:30
Venlosche Boys
14:30
ZSV
Dom 18 Feb
14:30
Venray
14:30
Wilhelmina 08
Dom 18 Feb
14:30
Wittenhorst
14:30
RKSV Minor
Dom 18 Feb
14:30
Schaesberg
14:30
Susteren
Dom 18 Feb
14:30
Hoensbroek
14:30
De Valk
Quinta Holanda Zondag Grupo 5 »
Dom 18 Feb
14:00
Tubantia
14:00
Rigtersbleek
Dom 18 Feb
14:00
SC NEC
14:00
Bemmel
Dom 18 Feb
14:00
Stevo
14:00
Heino
Dom 18 Feb
14:00
ROHDA Raalte
14:00
LONGA '30
Dom 18 Feb
14:00
Winterswijk
14:00
Quick 1888
Dom 18 Feb
14:00
De Zweef
14:00
BWO
Dom 18 Feb
14:00
RKZVC
14:00
Schalkhaar
Quinta Holanda Zondag Grupo 6 »
Dom 18 Feb
14:00
Bergum
14:00
Noordster
Dom 18 Feb
14:00
FVC
14:00
GAVC
Dom 18 Feb
14:00
SVBO
14:00
Rolder Boys
Dom 18 Feb
14:00
GRC Groningen
14:00
Nieuw Buinen
Dom 18 Feb
14:00
Alcides
14:00
WVV
Dom 18 Feb
14:00
Assen
14:00
VV Emmen
Dom 18 Feb
14:30
Hoogeveen
14:30
LAC Frisia 1883
Liga Holandesa
Vie 16 Feb
VVV Venlo
1-1
Groningen
Sab 17 Feb
Vitesse
1-2
Excelsior
NAC Breda
1-3
AZ Alkmaar
PSV
2-2
Heerenveen
ADO Den Haag
2-1
Willem II
Dom 18 Feb
Roda JC
12:30
Utrecht
Feyenoord
14:30
Heracles
Twente 1965
14:30
Sparta Rotterdam
PEC Zwolle
16:45
Ajax
Equipo / Puntos
1 PSV PSV 62
2 Ajax AJA 54
3 AZ Alkmaar AZA 50
4 Feyenoord FEY 39
5 PEC Zwolle ZWO 39
6 Utrecht UTR 38
7 Vitesse VIT 37
8 ADO Den Haag ADO 35
9 Heerenveen SCH 32
 
10 VVV Venlo VVV 31
11 Excelsior EXC 29
12 Heracles HER 27
13 Groningen GRO 24
14 Willem II WIL 20
15 NAC Breda NAC 20
16 Roda JC RJC 17
17 Twente 1965 TWE 16
18 Sparta Rotterdam SPA 14
Segunda Holanda
Vie 16 Feb
FC Volendam
4-1
Dordrecht
Emmen
5-2
De Graafschap
Helmond Sport
2-0
Jong Utrecht
Almere City
2-0
Go Ahead Eagles
Fortuna Sittard
1-1
SC Telstar
FC Eindhoven
1-3
AZ II
MVV Maastricht
4-1
NEC Nijmegen
RKC Waalwijk
0-0
Cambuur
Lun 19 Feb
Jong PSV
20:00
Den Bosch
Jong Ajax
20:00
FC Oss
Equipo / Puntos
1 Jong Ajax JON 49
2 NEC Nijmegen NEC 49
3 Fortuna Sittard FOR 45
4 Emmen FCE 44
5 SC Telstar TEL 42
6 Jong PSV PSV 40
7 Almere City ALM 39
8 De Graafschap GRA 38
9 FC Oss FCO 36
10 Den Bosch BOS 35
 
11 Dordrecht FCD 34
12 Cambuur BVO 33
13 MVV Maastricht MVV 32
14 FC Volendam VOL 32
15 FC Eindhoven EIN 31
16 AZ II ALK 26
17 Go Ahead Eagles GAE 23
18 RKC Waalwijk RKC 23
19 Helmond Sport HEL 22
20 Jong Utrecht JUT 13
Grupo 1
Sab 17 Feb
Volendam II
2-1
Spijkenisse
Capelle
4-1
ONS Sneek
Scheveningen
4-3
Almere City II
Harkemase Boys
14:30
ACV
ODIN .59
1-0
Magreb 90
DVS .33
5-1
Spakenburg
Quick Boys
1-0
DOVO
Groningen II
5-0
ASWH
Jong Twente
16:00
VVOG
Equipo / Puntos
1 Spakenburg SPA 46
2 Almere City II ALM 45
3 Quick Boys QUI 40
4 Groningen II GRO 36
5 Scheveningen SCH 34
6 DVS .33 DVS 33
7 VVOG VVO 31
8 ODIN .59 ODI 31
9 DOVO DOV 29
 
10 ASWH ASW 29
11 Harkemase Boys HAR 26
12 Volendam II VOL 26
13 Jong Twente TWE 25
14 ONS Sneek ONS 22
15 Capelle CAP 19
16 ACV ACV 17
17 Spijkenisse SPI 16
18 Magreb 90 MAG 6
Grupo 2
Dom 25 Feb
HV & CV Quick
14:00
Be Quick 1887
OJC Rosmalen
14:00
Westlandia
Quick '20
14:00
HBS
ADO 20
14:00
OFC Oostzaan
Vitesse II
14:30
USV Hercules
Dongen
14:30
JVC Cuijk
De Graafschap II
14:30
UNA Brinvast
HSC 21
14:30
Blauw Geel '38
EVV
14:30
De Meern
Equipo / Puntos
1 UNA Brinvast UNA 45
2 Vitesse II VIT 43
3 HV & CV Quick QUI 36
4 ADO 20 ADO 34
5 OFC Oostzaan OOS 33
6 JVC Cuijk JVC 31
7 OJC Rosmalen OJC 31
8 Dongen DON 29
9 Blauw Geel '38 BLA 28
 
10 EVV EVV 24
11 USV Hercules USV 23
12 HSC 21 HSC 23
13 Westlandia WES 21
14 De Graafschap II GRA 20
15 HBS HBS 18
16 De Meern DEM 16
17 Be Quick 1887 BEQ 15
18 Quick '20 QUI 13
Grupo 1
Sab 17 Feb
Noordwijk
4-1
Rijnvogels
S Gravenzande SV
0-4
Ter Leede
Swift
2-1
Argon
Nootdorp
1-3
AFC II
Rijsoord
1-0
RVVH
Hoek
2-0
Jodan Boys
Zwaluwen
1-0
Smitshoek
Achilles Veen
1-1
SteDoCo
Equipo / Puntos
1 Noordwijk NOO 44
2 Ter Leede TER 38
3 SteDoCo STE 36
4 Hoek HOE 33
5 Achilles Veen ACH 32
6 Jodan Boys JOD 28
7 Rijnvogels RIJ 27
8 Zwaluwen ZWA 26
 
9 Swift SWI 26
10 S Gravenzande SV FCS 23
11 Rijsoord RIJ 23
12 Nootdorp NOO 22
13 Smitshoek SMI 19
14 AFC II AFC 18
15 RVVH RVV 13
16 Argon ARG 9
Grupo 1
Dom 18 Feb
Leonidas
13:00
Hollandia
Purmersteijn
14:00
Silvolde
DHC Delft
14:00
SWZ
RKHVV
14:00
MSC
SJC Noordwijk
14:00
De Bataven
VV Heerenveen
14:00
RKAVV
SDO Bussum
14:00
Achilles 1894
Achilles 29 II
14:30
Alphense Boys
Equipo / Puntos
1 SJC Noordwijk SJC 34
2 Achilles 1894 ACH 30
3 Silvolde SIL 30
4 Leonidas LEO 28
5 Hollandia HOL 27
6 SDO Bussum SDO 26
7 MSC MSC 26
8 Alphense Boys ALP 24
 
9 RKAVV RKA 22
10 Purmersteijn PUR 20
11 De Bataven DEB 17
12 SWZ SWZ 17
13 DHC Delft DEL 17
14 RKHVV RKH 16
15 VV Heerenveen VVH 15
16 Achilles 29 II ACH 11
Grupo 2
Sab 17 Feb
AZSV
3-1
NSC
Ajax Amateurs
2-2
Staphorst
Huizen
0-1
Eemdijk
Door Fusie Sterk
0-2
Berkum
Apeldoorn CSV
1-0
Zuidvogels
HZVV
1-1
SDC Putten
Urk
3-0
Genemuiden
Sparta Nijkerk
0-0
Excelsior .31
Equipo / Puntos
1 Genemuiden GEN 35
2 Staphorst STA 32
3 Eemdijk EEM 32
4 Ajax Amateurs AJA 31
5 Berkum BER 30
6 Excelsior .31 EXC 30
7 SDC Putten SDC 29
8 Urk URK 24
 
9 HZVV HZV 24
10 Door Fusie Sterk DFS 23
11 Sparta Nijkerk SPA 22
12 AZSV AZS 21
13 Apeldoorn CSV APE 19
14 Zuidvogels ZUI 19
15 NSC NSC 14
16 Huizen HUI 8
Grupo 2
Dom 18 Feb
Vlissingen
14:00
UDI '19
BVC '12 Beek
14:00
RKSV Nuenen
IFC
14:00
Juliana 31
Gemert
14:00
GOES
EHC Hoensbroek
14:30
OSS '20
Den Bosch II
14:30
Groene Ster
Meerssen
14:30
Woezik
Baronie
14:30
Halsteren
Equipo / Puntos
1 OSS '20	OSS 34
2 Halsteren HAL 31
3 Gemert GEM 29
4 Den Bosch II DBI 27
5 Groene Ster GRO 27
6 Meerssen MEE 27
7 GOES GOE 27
8 Vlissingen VLI 24
 
9 IFC IFC 24
10 EHC Hoensbroek EHC 23
11 UDI '19 UDI 23
12 RKSV Nuenen NUE 23
13 Juliana 31 JUL 18
14 Baronie BAR 17
15 BVC '12 Beek BVC 15
16 Woezik WOE 11
Grupo 1
Sab 17 Feb
Assendelft
19:00
Uitgeest
Dom 18 Feb
Hoofddorp
14:00
LSVV
Legmeervogels
14:00
Zeeburgia
Watergraafsmeer
14:00
RKVV Velsen
HFC EDO
14:00
AFC 34
DEM Beverwijk
14:00
AGB
Fortuna Wormerveer
14:00
Hillegom
Equipo / Puntos
1 Fortuna Wormerveer FWO 29
2 DEM Beverwijk DEM 29
3 JOS Watergraafsmeer JOS 26
4 Legmeervogels	LEG 26
5 Uitgeest UIT 23
6 AFC 34 AFC 21
7 LSVV LSV 19
 
8 Hoofddorp SVH 16
9 HFC EDO EDO 14
10 Zeeburgia ZEE 14
11 AGB AGB 13
12 RKVV Velsen RKV 13
13 Assendelft ASS 11
14 Hillegom	HIL 7
Grupo 1
Sab 17 Feb
ARC Alphense
0-0
Westlandia B
Aalsmeer
0-1
Zwaluwen .30
Forum Sport
6-2
Marken
Sportlust 46
6-2
Breukelen
Vitesse Delft
2-1
Te Werve
WV-HEDW
3-3
RKAV Volendam
Xerxes DZB
2-0
CSW
Equipo / Puntos
1 ARC Alphense ARC 38
2 Xerxes DZB XER 35
3 RKAV Volendam VOL 32
4 Sportlust 46 SPO 32
5 Forum Sport FSP 31
6 WV-HEDW HED 25
7 Aalsmeer AAL 24
 
8 Zwaluwen .30 ZWA 23
9 Westlandia B WES 20
10 CSW CSW 19
11 Vitesse Delft VIT 11
12 Te Werve TEW 10
13 Breukelen BRE 8
14 Marken MAR 5

Follow BeSoccer on Facebook