RESULTADOS | Italia
Serie A »
Dom 18 Feb
15:00
Benevento
15:00
Crotone
Dom 18 Feb
18:00
Atalanta
18:00
Fiorentina
Dom 18 Feb
12:30
Torino
12:30
Juventus
Dom 18 Feb
20:45
Milan
20:45
Sampdoria
Dom 18 Feb
15:00
Bologna
15:00
Sassuolo Calcio
Dom 18 Feb
15:00
Napoli
15:00
SPAL
Serie B »
Dom 18 Feb
15:00
Frosinone
15:00
Ascoli
Dom 18 Feb
17:30
Brescia
17:30
Ternana Calcio
Serie C Grupo 1 »
Dom 18 Feb
18:30
Pontedera
18:30
AC Arezzo
Dom 18 Feb
16:30
Lucchese Libertas
16:30
Cuneo
Dom 18 Feb
18:30
Alessandria
18:30
AC Monza
Dom 18 Feb
14:30
Pistoiese
14:30
Olbia Calcio
Dom 18 Feb
14:30
Gavorrano
14:30
Piacenza
Dom 18 Feb
14:30
Arzachena
14:30
Pisa
Dom 18 Feb
18:30
Carrarese
18:30
Prato
Dom 18 Feb
14:30
Giana Erminio
14:30
Siena
Dom 18 Feb
14:30
Pro Piacenza
14:30
Viterbese
Serie C Grupo 2 »
Dom 18 Feb
14:30
AS Gubbio 1910
14:30
Pordenone
Dom 18 Feb
18:30 Aplazado
Modena
18:30
Sudtirol
Serie C Grupo 3 »
Dom 18 Feb
16:30
Juve Stabia
16:30
Bisceglie
Dom 18 Feb
16:30
Virtus Francavilla
16:30
Casertana
Dom 18 Feb
16:30
MonoPoli
16:30
Catania
Dom 18 Feb
14:30
Akragas
14:30
Catanzaro
Dom 18 Feb
16:30
Sicula Leonzio
16:30
Lecce
Dom 18 Feb
14:30
Trapani
14:30
Paganese
Dom 18 Feb
16:30
Rende
16:30
Fondi
Dom 18 Feb
14:30
Matera
14:30
Siracusa
Serie D Grupo 1 »
Dom 18 Feb
14:30
Arconatese
14:30
Varese
Dom 18 Feb
14:30
ASD Bra
14:30
Borgaro
Dom 18 Feb
14:30
Derthona
14:30
Caronnese
Dom 18 Feb
14:30
Como
14:30
Borgosesia Calcio
Dom 18 Feb
14:30
Folgore Caratese
14:30
Castellazzo
Dom 18 Feb
14:30
Gozzano
14:30
Casale
Dom 18 Feb
14:30
Olginatese
14:30
Chieri
Dom 18 Feb
14:30
OltrepòVoghera
14:30
Inveruno
Dom 18 Feb
14:30
AC Pro Sesto
14:30
Pavia
Dom 18 Feb
14:30
Varesina
14:30
Seregno
Serie D Grupo 2 »
Dom 18 Feb
14:30
Bustese Roncalli
14:30
Polisportiva Ciliverghe
Dom 18 Feb
14:30
Caravaggio
14:30
Romanese
Dom 18 Feb
14:30
Ciserano
14:30
Calcio Lecco 1912
Dom 18 Feb
14:30
Dro Calcio
14:30
Crema 1908
Dom 18 Feb
14:30
Lumezzane
14:30
Rezzato
Dom 18 Feb
14:30
Pergolettese
14:30
Levico Terme
Dom 18 Feb
14:30
Pontisola
14:30
Pro Patria
Dom 18 Feb
14:30
Scanzorosciate
14:30
Darfo Boario
Dom 18 Feb
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Grumellese
Serie D Grupo 3 »
Dom 18 Feb
14:30
Abano Terme
14:30
Campodarsego
Dom 18 Feb
14:30
Ambrosiana
14:30
Clodiense
Dom 18 Feb
14:30
Belluno
14:30
Union Arzignanochiampo
Dom 18 Feb
14:30
Cjarlins Muzane
14:30
Adriese
Dom 18 Feb
14:30
Rovigo Calcio
14:30
Calvi Noale
Dom 18 Feb
14:30
Legnago Salus
14:30
Mantova
Dom 18 Feb
14:30
Liventina
14:30
Tamai
Dom 18 Feb
14:30
Montebelluna
14:30
AC Este
Dom 18 Feb
14:30
Virtus Verona
14:30
Union Feltre
Serie D Grupo 4 »
Dom 18 Feb
14:30
Montevarchi Calcio
14:30
Vigor Carpaneto
Dom 18 Feb
14:30
Castelvetro
14:30
Tuttocuoio
Dom 18 Feb
14:30
Correggese
14:30
Sangiovannese
Dom 18 Feb
14:30
Fiorenzuola
14:30
Forli
Dom 18 Feb
14:30
Mezzolara
14:30
Imolese
Dom 18 Feb
14:30
Pianese
14:30
Sasso Marconi
Dom 18 Feb
14:30
Rimini
14:30
Villabiagio
Dom 18 Feb
14:30
Romagna Centro
14:30
VF Colligiana
Dom 18 Feb
14:30
Sporting Trestina
14:30
Lentigione
Dom 18 Feb
14:30
Sansepolcro Calcio
14:30
Sammaurese
Serie D Grupo 5 »
Dom 18 Feb
14:30
Argentina SSD
14:30
Ghivizzano Borgo
Dom 18 Feb
14:30
Scandicci
14:30
FC Viareggio
Dom 18 Feb
14:30
Massese
14:30
Lavagnese
Dom 18 Feb
14:30
Mobilieri Ponsacco
14:30
Ligorna
Dom 18 Feb
14:30
U.S. Real Forte Q.
14:30
Sanremese
Dom 18 Feb
14:30
USD Rignanese
14:30
Seravezza Pozzi
Dom 18 Feb
14:30
Savona
14:30
FBC Finale 1908
Dom 18 Feb
14:30
Sestri Levante
14:30
Albissola
Dom 18 Feb
14:30
Valdinievole
14:30
San Donato Tavarnelle
Serie D Grupo 6 »
Serie D Grupo 7 »
Dom 18 Feb
14:30
Albalonga
14:30
SS Cassino
Dom 18 Feb
14:30
Anziolavinio
14:30
Nuorese Calcio
Dom 18 Feb
14:30
Aprilia
14:30
Budoni
Dom 18 Feb
14:30
Flaminia
14:30
Latina
Dom 18 Feb
14:30
Lanusei
14:30
Nuova Monterosi
Dom 18 Feb
14:30
Lupa Roma
14:30
Trastevere Calcio
Dom 18 Feb
14:30
San Teodoro
14:30
Ostia Mare Lidocalcio
Dom 18 Feb
14:30
Latte Dolce
14:30
US Tortolì Calcio 1953
Dom 18 Feb
14:30
SFF Atletico
14:30
Rieti
Serie D Grupo 8 »
Serie A
Sab 17 Feb
Udinese
0-2
Roma
Chievo
2-1
Cagliari
Genoa
2-0
Inter
Dom 18 Feb
Torino
12:30
Juventus
Benevento
15:00
Crotone
Bologna
15:00
Sassuolo Calcio
Napoli
15:00
SPAL
Atalanta
18:00
Fiorentina
Milan
20:45
Sampdoria
Lun 19 Feb
Lazio
20:45
Hellas Verona
Equipo / Puntos
1 Napoli NAP 63
2 Juventus JUV 62
3 Roma ROM 50
4 Inter INT 48
5 Lazio LAZ 46
6 Sampdoria SAM 41
7 Milan ACM 38
8 Atalanta ATL 37
9 Torino TOR 36
10 Udinese UDI 33
 
11 Fiorentina FIO 31
12 Genoa GEN 30
13 Bologna BOL 27
14 Chievo CHI 25
15 Cagliari CAG 25
16 Sassuolo Calcio SAS 23
17 Crotone CRO 21
18 SPAL POL 17
19 Hellas Verona HLL 16
20 Benevento BEN 7
Serie B
Vie 16 Feb
Cremonese
0-1
AS Bari
Sab 17 Feb
Perugia
1-0
Palermo
Venezia
3-1
Avellino
Foggia Calcio
3-0
Carpi
Cesena
0-1
Cittadella
Novara Calcio
1-1
Spezia
Empoli
4-0
Parma
Virtus Entella
0-0
Pescara
Salernitana
0-0
Pro Vercelli
Dom 18 Feb
Frosinone
15:00
Ascoli
Brescia
17:30
Ternana Calcio
Equipo / Puntos
1 Empoli EMP 49
2 Frosinone FRO 46
3 Palermo PAL 43
4 Cittadella CTT 41
5 AS Bari BAR 41
6 Venezia VNZ 39
7 Parma PAR 37
8 Cremonese USC 37
9 Spezia SPE 36
10 Carpi CAR 36
11 Pescara PES 35
 
12 Perugia PRG 34
13 Foggia Calcio FOG 34
14 Novara Calcio NOV 31
15 Salernitana SAL 31
16 Avellino AVE 30
17 Virtus Entella ACD 28
18 Cesena CES 28
19 Brescia BRE 27
20 Pro Vercelli LEO 26
21 Ascoli ASC 23
22 Ternana Calcio TER 22
Grupo 1
Dom 18 Feb
Pistoiese
14:30
Olbia Calcio
Gavorrano
14:30
Piacenza
Arzachena
14:30
Pisa
Giana Erminio
14:30
Siena
Pro Piacenza
14:30
Viterbese
Lucchese Libertas
16:30
Cuneo
Pontedera
18:30
AC Arezzo
Alessandria
18:30
AC Monza
Carrarese
18:30
Prato
Equipo / Puntos
1 Livorno LIV 51
2 Siena SIE 46
3 Viterbese VIT 45
4 Pisa PIS 44
5 Giana Erminio GER 34
6 Alessandria USA 34
7 AC Monza ASS 34
8 Carrarese CAR 33
9 Piacenza PIA 32
10 Olbia Calcio OLB 32
 
11 Pistoiese PIS 31
12 Arzachena ARZ 31
13 Pontedera PON 30
14 AC Arezzo ACA 29
15 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 26
16 Pro Piacenza PIA 25
17 Cuneo CUN 22
18 Prato ACP 16
19 Gavorrano GAV 15
Grupo 2
Vie 16 Feb
Sambenedettese
0-2
Mestre
Sab 17 Feb
Triestina
2-1
AlbinoLeffe
Fano
0-1
Vicenza
Bassano Virtus
4-0
Fermana
Calcio Padova 1910
2-0
Ravenna Calcio
Reggiana
1-0
Santarcangelo
Feralpisalò
1-1
Teramo
Dom 18 Feb
AS Gubbio 1910
14:30
Pordenone
Modena
18:30
Sudtirol
Equipo / Puntos
1 Calcio Padova 1910 PAD 48
2 Feralpisalò FER 37
3 Reggiana REG 36
4 Bassano Virtus BV5 36
5 SS Sambenedettese Calcio SSS 35
6 Sudtirol FCS 34
7 Triestina TRI 33
8 Renate REN 33
9 Mestre MES 31
10 AlbinoLeffe ABN 31
 
11 Vicenza VIC 30
12 Pordenone POR 30
13 Fermana FER 30
14 AS Gubbio 1910 ASG 27
15 Ravenna Calcio RAV 23
16 Santarcangelo SAN 23
17 Teramo TER 23
18 Fano FAN 19
19 Modena MOD 0
Grupo 3
Dom 18 Feb
Akragas
14:30
Catanzaro
Trapani
14:30
Paganese
Matera
14:30
Siracusa
Juve Stabia
16:30
Bisceglie
Virtus Francavilla
16:30
Casertana
MonoPoli
16:30
Catania
Sicula Leonzio
16:30
Lecce
Rende
16:30
Fondi
Lun 19 Feb
Nuova Cosenza
20:45
Reggina
Equipo / Puntos
1 Lecce LEC 55
2 Catania CAT 49
3 Trapani TRA 41
4 Siracusa SIR 39
5 Nuova Cosenza NUO 35
6 Rende REN 35
7 MonoPoli MON 34
8 Matera MAT 34
9 Juve Stabia JUS 33
10 Virtus Francavilla FRA 32
 
11 Sicula Leonzio SIC 29
12 Catanzaro FCC 28
13 Bisceglie BIS 27
14 Reggina REG 27
15 Casertana CAS 23
16 Fondi FON 23
17 Paganese PAG 23
18 Fidelis Andria FIA 22
19 Akragas AKR 11
Grupo 1
Dom 18 Feb
Arconatese
14:30
Varese
AC Pro Sesto
14:30
Pavia
OltrepòVoghera
14:30
Inveruno
Olginatese
14:30
Chieri
Gozzano
14:30
Casale
Folgore Caratese
14:30
Castellazzo
Como
14:30
Borgosesia Calcio
Derthona
14:30
Caronnese
ASD Bra
14:30
Borgaro
Varesina
14:30
Seregno
Equipo / Puntos
1 Gozzano GOZ 57
2 Como COM 54
3 Caronnese CAR 50
4 AC Pro Sesto PRO 50
5 Chieri CHI 46
6 ASD Bra ASD 43
7 Folgore Caratese FOL 40
8 Inveruno INV 35
9 Pavia PAV 34
10 Borgosesia Calcio BOR 34
 
11 Olginatese OLG 32
12 ASD OltrepòVoghera ASD 31
13 Borgaro BOR 30
14 Varesina VAR 30
15 Varese VAR 29
16 Casale CAS 26
17 Seregno SER 24
18 Arconatese ARC 24
19 Derthona DER 17
20 Castellazzo CAS 14

Follow BeSoccer on Facebook