Liga Griega
Sab 17 Feb
Kerkyra
2-0
Apollon Smirnis
Asteras Tripolis
0-1
Atromitos
Lamia
0-2
PAOK
Dom 18 Feb
Platanias
0-3
PAS Giannina
AEK Athens
4-0
Xanthi
Levadiakos
1-2
Panaitolikos
Olympiakos Piraeus
1-0
Panionios
Lun 19 Feb
Larissa FC
0-1
Panathinaikos
Equipo / Puntos
1 PAOK PAO 52
2 AEK Athens AEK 50
3 Olympiakos Piraeus OLP 46
4 Atromitos ATR 42
5 Panionios PAN 31
6 Xanthi XAN 29
7 PAS Giannina GIA 28
8 Asteras Tripolis TRI 28
 
9 Panathinaikos PAN 27
10 Panaitolikos PGE 26
11 Levadiakos LEV 25
12 Larissa FC LAR 22
13 Lamia LAM 20
14 Kerkyra KER 18
15 Apollon Smirnis APS 16
16 Platanias PLA 10
Segunda Grecia
Sab 17 Feb
Panachaiki
0-1
Aiginiakos
Sparti
0-3
OFI
Dom 18 Feb
Karaiskakis
2-0
Apollon Larissa
Ergotelis
0-2
Trikala
Acharnaikos
0-3
Apollon Kalamarias
Veria
3-1
Panegialios
Aris Thessaloniki
3-0
Anagennisi
Doxa Dramas
3-1
Panserraikos FC
Mar 20 Feb
Kissamikos
2-0
Kallithea
Equipo / Puntos
1 Aris Thessaloniki ARI 45
2 OFI OFI 39
3 Panachaiki PAN 37
4 Kissamikos KIS 30
5 Trikala TRI 30
6 Doxa Dramas DOX 27
7 Karaiskakis KAR 25
8 Sparti SPA 25
9 Apollon Larissa APL 25
 
10 Aiginiakos AIG 22
11 Apollon Kalamarias APO 22
12 Anagennisi Karditsas ANA 21
13 Veria VER 17
14 Ergotelis ERG 16
15 Kallithea KAL 13
16 Panegialios PAN 13
17 Panserraikos FC PAN 13
18 Acharnaikos ACH 0
Grupo 1
Sab 17 Feb
AE Didymoteicho
2-2
Elpis Skoutari
Alexandros
0-0
Orfeas Xanthi
Doxa Proskyniton
1-2
Kavala
Aris Avato
4-0
Alexandros Karperi
Aetos Orfani
3-1
Sidirochori
Apollon
2-1
Nestos
Equipo / Puntos
1 Apollon Paralimniou APP 39
2 Elpis Skoutari ESK 34
3 Kavala AOK 33
4 Aetos Orfani AEO 33
5 Aris Avato ARA 25
6 Nestos Chrisoupolis NES 24
 
7 Orfeas Xanthi OPX 22
8 M. Alexandros Xiropotamos MAX 21
9 AE Didymoteicho AED 18
10 Doxa Proskyniton DOP 15
11 D. Neo Sidirochori DNS 10
12 M. Alexandros Karperi MAK 9
Grupo 2
Sab 17 Feb
Alexandros Trikala
0-1
Palaiochori Fc
Naoussa
1-2
Kampaniakos
Agrotikos Asteras
2-1
Almopos Aridaia
Makedonikos
1-0
Iraklis
AE Karitsa
0-0
Pierikos
Kardias
0-1
Langadas
Kilkisiakos
1-0
Philippos
Equipo / Puntos
1 Palaiochori Fc ARP 51
2 Iraklis IRA 49
3 Almopos Aridaia ALA 39
4 Makedonikos MAK 37
5 Edessaikos EDE 33
6 Agrotikos Asteras AGR 33
7 Naoussa NAO 30
8 Pierikos PIE 30
 
9 Langadas LAN 28
10 Kardias KAR 27
11 Kilkisiakos KIL 25
12 M. Alexandros Trikala MAT 25
13 AE Karitsa AEK 24
14 Philippos Alexandreia PHA 18
15 Kampaniakos Chalastra KAM 10
Grupo 4
Sab 17 Feb
Volos Football
3-0
Opountios
Digenis Neochori
0-2
Asteras Itea
Niki Volos
0-0
APO Amvrysseas
Apok Velouchi
2-3
Rigas Feraios
AO Thiva
1-0
Olympiakos Volos
GS Almyros
0-1
AO Sellana
Equipo / Puntos
1 Volos New Football VNF 50
2 Niki Volos NIK 36
3 GS Almyros GSA 32
4 Asteras Itea ASI 31
5 AO Thiva AOT 30
6 Olympiakos Volos OLY 30
7 APO Amvrysseas AAM 28
 
8 AO Sellana AOS 24
9 Rigas Feraios RIG 22
10 Digenis Neochori DGN 19
11 Opountios OPO 14
12 Achilleas Farsalon ACF 13
13 Apok Velouchi APV 6
Grupo 5
Sab 17 Feb
Asteras Vlachioti
4-0
Zakynthos
Kalamata FC
0-0
Pylou Tsiklitiras
Asteras Amaliadas
3-0
Leonidio
Diagoras
0-0
Achaiki
PAO Vardas
4-0
Pallixouriakos
Panarkadikos
2-0
Paniliakos
Equipo / Puntos
1 Asteras Vlachioti AST 37
2 Asteras Amaliadas AST 34
3 Paniliakos PAN 27
4 Kalamata FC KAL 27
5 Panarkadikos PAN 27
6 PAO Vardas PAO 26
 
7 Diagoras Vrachneika AOD 20
8 Achaiki ACH 19
9 Pylou AO Tsiklitiras PAT 18
10 Zakynthos ZAK 15
11 Pallixouriakos PLK 10
12 Leonidio LEO 2
Grupo 6
Sab 17 Feb
Enosi
1-1
Proodeftiki FC
Pelopas Kiatou
1-2
Keratsini
Ethnikos Piraeus
2-0
Ialysos
Ionikos Nikea
2-0
Loutraki
Diagoras
1-0
Rodos
Equipo / Puntos
1 Ethnikos Piraeus ETH 32
2 Proodeftiki FC PRO 29
3 Keratsini KER 25
4 Ialysos IAL 24
5 Diagoras DIA 22
6 Rodos ROD 21
 
7 Ionikos Nikea ION 19
8 Loutraki LOU 18
9 Enosi Panaspropyrgiakos Dox EPD 18
10 Pelopas Kiatou PEL 6
11 Zevgolateio ZEV 3
Grupo 7
Sab 17 Feb
Panthiraikos AO
2-1
Ermionidas-Ermis
Diagoras Agias Pa.
0-0
Chalkis
Tamyniakos
0-2
Aittitos Spata
Thyella D Rafina
1-0
Triglia Rafinas
Dom 18 Feb
Panargiakos Argos
0-2
Aiolikos Mytilene
Equipo / Puntos
1 Aittitos Spata AIT 34
2 Panthiraikos AO PAN 22
3 Aiolikos Mytilene MYT 20
4 Thyella D Rafina RAF 20
5 Panargiakos Argos PAN 20
6 Chalkis CHA 20
 
7 Ermionidas-Ermis ERM 19
8 Diagoras Agias Paraskevi DAP 18
9 Ermis Kiveri EKI 18
10 Triglia Rafinas TRI 15
11 Tamyniakos TAM 8
Grupo 8
Sab 17 Feb
Palaiochora
1-0
Irodotos
Ermis Zoniana
1-5
Egaleo
Agios Ierotheos
0-0
Fostiras
Ilisiakos
2-0
Kifisia
OF Ierapetra
0-0
Atsalenios
Equipo / Puntos
1 Irodotos IRO 29
2 Egaleo EGA 29
3 Palaiochora PFC 23
4 Ilisiakos ILI 22
5 OF Ierapetra OFL 19
6 Atsalenios ATS 18
 
7 Agios Ierotheos AGI 16
8 Fostiras FOS 15
9 Kifisia KIF 14
10 Ermis Zoniana ZON 14
11 AE Mylopotamos AEM 12
Champions League »
Mié 21 Feb
20:45
Sevilla
20:45
Man. Utd
Mié 21 Feb
20:45
Shakhtar Donetsk
20:45
Roma
Primera División »
Mié 21 Feb
18:45
Leganés
18:45
Real Madrid
Europa League »
Mié 21 Feb
18:00
CSKA Moskva
18:00
Crvena Zvezda
Copa Libertadores »
Mié 21 Feb
01:30 finalizado
Santa Fe
3 - 0
Santiago Wanderers INFO
Conmebol Sudamericana »
Mié 21 Feb
23:15
Lanús
23:15
Spt. Cristal Lima
Mié 21 Feb
01:30 finalizado
Barcelona
0 - 0
General Díaz INFO
Liga Portuguesa »
Mié 21 Feb
19:00
Estoril
19:00
Porto
Uefa Youth League »
Championship »
Mié 21 Feb
20:45
Bristol City
20:45
Fulham
Mié 21 Feb
20:45
Derby County
20:45
Leeds United
Mié 21 Feb
20:45
Ipswich Town
20:45
Cardiff City
Mié 21 Feb
20:45
Wolverhampton
20:45
Norwich City
Copa México - Clausura Grupo 1 »
Mié 21 Feb
04:06 finalizado
León
4 - 1
Cafetaleros de Tapachula INFO
Copa México - Clausura Grupo 2 »
Mié 21 Feb
02:00 finalizado
Cruz Azul
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca INFO
Copa México - Clausura Grupo 3 »
Mié 21 Feb
04:00 finalizado
Monterrey
2 - 1
Dorados INFO
Copa México - Clausura Grupo 4 »
Mié 21 Feb
23:00
Mineros Zacatecas
23:00
Toluca
Copa México - Clausura Grupo 6 »
Mié 21 Feb
02:00 finalizado
Necaxa
1 - 0
Murciélagos INFO
Copa México - Clausura Grupo 9 »
Mié 21 Feb
04:00 finalizado
Querétaro
1 - 0
Cimarrones de Sonora INFO
Copa Brasil »
Mié 21 Feb
23:30
Atletico PR
23:30
CA Tubarão
Mié 21 Feb
23:30
Remo
23:30
Internacional Porto Alegre
Mié 21 Feb
23:30
Londrina
23:30
Ceará
Partidos Amistosos »
Mié 21 Feb
14:00
Odd Grenland
14:00
Jerv
Mié 21 Feb
17:00
Rubin Kazán
17:00
Lillestrom SK
Mié 21 Feb
16:00
Aalesunds FK
16:00
IK Start Kristiansand
Mié 21 Feb
16:00
FK Bodo Glimt
16:00
Sandefjord Fotball
Mié 21 Feb
18:00
Sturm Graz
18:00
Kalsdorf
Mié 21 Feb
10:45
FC Minsk
10:45
Torpedo Minsk
Apertura Colombia »
Mié 21 Feb
01:45 finalizado
Deportivo Pasto
0 - 0
La Equidad INFO
Copa Colombia »
Mié 21 Feb
20:00
Bogotá
20:00
Deportes Quindío
Mié 21 Feb
17:30
Universitario
17:30
Orsomarso SC
2. Liga »
Mié 21 Feb
18:30
Darmstadt 98
18:30
Kaiserslautern
League One »
Mié 21 Feb
20:45
Rochdale
20:45
Milton Keynes Dons
Copa Confederación de la CAF »
Mié 21 Feb
14:00
Welayta Dicha
14:00
Zimamoto
Mié 21 Feb
16:30
Nouadhibou
16:30
Africa Sports
Mié 21 Feb
17:00
Mbour Petite Côte
17:00
RSB Berkane
Mié 21 Feb
15:30
Cara Brazzaville
15:30
Asante Kotoko
Mié 21 Feb
17:00 Aplazado
Al Hilal Juba
17:00
Ben Guerdane
Mié 21 Feb
16:00
Sahel
16:00
Al-Ittihad
Mié 21 Feb
19:00
Banjul
19:00
Akwa United
Mié 21 Feb
16:30
Étoile Filante
16:30
Olympic Star
Mié 21 Feb
15:30
Maniema Union
15:30
Mangasport
Mié 21 Feb
12:30
Fosa Juniors
12:30
AFC Leopards
Mié 21 Feb
16:00
Galaxy FC
16:00
Costa do Sol
Ascenso MX - Clausura »
Mié 21 Feb
02:00 finalizado
Zacatepec
0 - 2
Atl. San Luis INFO
Liga Ucraniana »
Mié 21 Feb
13:00
Karpaty Lviv
13:00
Olimpik Donetsk
CONCACAF Champions League »
Mié 21 Feb
02:00 finalizado
CS Herediano
2 - 2
Tigres UANL INFO
Mié 21 Feb
04:00 finalizado
Colorado Rapids
0 - 2
Toronto FC INFO
Copa Lega Pro »
Mié 21 Feb
19:30
Alessandria
19:30
Pontedera
Liga Sudafricana »
Primera B Chile »
Mié 21 Feb
00:00 finalizado
Unión San Felipe
2 - 3
Santiago Morning INFO
1. Lig »
Mié 21 Feb
17:00
Istanbulspor AS
17:00
Manisaspor
Mié 21 Feb
17:00
Elazigspor
17:00
Giresunspor
Mié 21 Feb
14:00
Denizlispor
14:00
Umraniyespor
Mié 21 Feb
14:00
Eskisehirspor
14:00
Gaziantep BB
Copa Hungría »
Mié 21 Feb
16:00
Györi ETO
16:00
Balmazujvaros
Mié 21 Feb
17:00
MTK Budapest
17:00
Sényő Carnifex
Mié 21 Feb
18:00
BFC Siófok
18:00
Budapest Honved
Serie D Grupo 1 »
Mié 21 Feb
14:30
Borgaro
14:30
Varesina
Mié 21 Feb
14:30
Borgosesia Calcio
14:30
Arconatese
Mié 21 Feb
14:30
Chieri
14:30
Como
Mié 21 Feb
14:30
Casale
14:30
Folgore Caratese
Mié 21 Feb
14:30
Castellazzo
14:30
AC Pro Sesto
Mié 21 Feb
14:30
Inveruno
14:30
Olginatese
Mié 21 Feb
14:30
OltrepòVoghera
14:30
ASD Bra
Mié 21 Feb
14:30
Pavia
14:30
Caronnese
Mié 21 Feb
14:30
Varese
14:30
Gozzano
Mié 21 Feb
14:30
Seregno
14:30
Derthona
Serie D Grupo 2 »
Mié 21 Feb
14:30
Polisportiva
14:30
Pergolettese
Mié 21 Feb
14:30
Crema 1908
14:30
Pontisola
Mié 21 Feb
14:30
Darfo Boario
14:30
Bustese Roncalli
Mié 21 Feb
14:30
Grumellese
14:30
Caravaggio
Mié 21 Feb
14:30
Calcio Lecco 1912
14:30
Scanzorosciate
Mié 21 Feb
14:30
Levico Terme
14:30
Trento Calcio 1921
Mié 21 Feb
14:30
Pro Patria
14:30
Virtus Bergamo
Mié 21 Feb
14:30
Rezzato
14:30
Ciserano
Mié 21 Feb
14:30
Romanese
14:30
Lumezzane

Follow BeSoccer on Facebook