Liga Danesa
Dom 11 Feb
AC Horsens
15:00
Midtjylland
Kobenhavn
15:00
Randers
Silkeborg IF
15:00
Aalborg BK
Hobro
15:00
AGF Aarhus
Lyngby BK
15:00
Brøndby IF
Odense BK
15:00
FC Helsingør
SonderjyskE
15:00
Nordsjaelland
Equipo / Puntos
1 Midtjylland MID 44
2 Brøndby IF BIF 43
3 Nordsjaelland FCN 39
4 Hobro HOB 27
5 AC Horsens HOR 27
6 Kobenhavn FCK 26
7 Aalborg BK AAL 26
 
8 Odense BK ODE 25
9 SonderjyskE SON 21
10 Silkeborg IF SIF 20
11 AGF Aarhus AGF 19
12 Lyngby BK LYN 18
13 FC Helsingør FCH 16
14 Randers RAN 14
Segunda Dinamarca
Dom 04 Mar
Esbjerg
13:45
Skive
Fremad Amager
13:45
Brabrand
Fredericia
13:45
HB Køge
Vejle BK
13:45
Thisted
Vendsyssel
13:45
Roskilde
Viborg FF
13:45
Nykøbing FC
Equipo / Puntos
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Grupo 1
Vie 23 Mar
Herlev
18:30
Karlslunde
Sab 24 Mar
Fredensborg BI
11:00
Taastrup FC
Kastrup
13:00
Stenløse BK
FA 2000
14:00
B 73 Slagelse
Dom 25 Mar
Holbæk
13:30
LSF
Equipo / Puntos
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Grupo 2
Sab 24 Mar
Avedøre
13:00
Odsherred
GVI
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
Virum Sorgenfri
KFUM Roskilde
13:30
Skjold Birkerød
AB Tårnby
14:00
B 1908
Equipo / Puntos
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Grupo 3
Vie 23 Mar
Kolding B
19:00
VSK Aarhus II
Sab 24 Mar
Oure
13:00
Esbjerg II
Aarhus Fremad II
13:30
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
Tarup-Paarup
B 1913
15:30
Sønderborg
Equipo / Puntos
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Grupo 4
Sab 21 Oct
Vejgaard B
0-0
AaB II
Viborg II
2-1
Holstebro
Hedensted
1-1
Randers Freja
Dom 22 Oct
Vatanspor
0-2
Lystrup
Sab 05 Mayo
Viby IF
13:00
Skanderborg
Equipo / Puntos
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 22
3 Hedensted HED 21
4 Viborg II VFF 19
5 Viby IF VIB 17
 
6 Vatanspor VAT 16
7 AaB II AAB 15
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 4
Grupo 1
Lun 27 Nov
Lyngby Reservas
6-2
Brondby Reservas
Mié 06 Dic
Helsingør
2-2
Kobenhavn Reservas
Equipo / Puntos
1 Lyngby Reservas LYN 13
2 Kobenhavn Reservas KOV 11
 
3 Brondby Reservas BRO 6
4 FC Helsingør Reservas FHR 4
Grupo 2
Mar 18 Jul
Odense Reservas
0-5
Nordsjaelland
Mié 29 Nov
Esbjerg Reservas
0-3
SonderjyskE
Equipo / Puntos
1 Nordsjaelland Reservas NOR 15
2 Odense Reservas OBR 12
 
3 SonderjyskE Reservas SON 9
4 Esbjerg Reservas ESB 0
Grupo 3
Mar 14 Nov
Midtjylland
1-1
Aarhus Reservas
Lun 27 Nov
Silkeborg Reservas
5-0
Horsens Reservas
Equipo / Puntos
1 Midtjylland Reservas MID 14
2 Silkeborg Reservas SIL 10
 
3 AGF Aarhus Reservas AGF 7
4 Horsens Reservas HOR 3
Grupo 4
Lun 20 Nov
Randers Reservas
3-3
Viborg Reservas
Lun 27 Nov
AaB Reservas
4-0
Hobro Reservas
Equipo / Puntos
1 AaB Reservas AAB 13
2 Viborg Reservas VIB 11
 
3 Randers Reservas RAN 5
4 Hobro Reservas HOB 4
Premier League »
Lun 22 Ene
21:00 finalizado
Swansea City
1 - 0
Liverpool INFO
Primera División »
Lun 22 Ene
21:00 finalizado
Eibar
1 - 1
Málaga INFO Vídeos
Serie A »
Lun 22 Ene
20:45 finalizado
Juventus
1 - 0
Genoa INFO
Copa Libertadores »
Lun 22 Ene
23:15
Wanderers
23:15
Olimpia Asunción
Liga MX - Clausura »
Lun 22 Ene
01:00 finalizado
Santos Laguna
1 - 0
Morelia INFO
Liga Turca »
Lun 22 Ene
18:00 finalizado
Kayserispor
1 - 3
Galatasaray SK INFO
Partidos Amistosos »
Lun 22 Ene
16:45 finalizado
Brøndby IF
3 - 3
Guangzhou Evergrande INFO
Lun 22 Ene
16:00 finalizado
Zenit
5 - 0
Kobenhavn INFO
Lun 22 Ene
13:30 finalizado
Šhkëndija 79
1 - 2
Zurich INFO
Lun 22 Ene
15:45 finalizado
Rapid Wien
1 - 3
CFR Cluj INFO
Lun 22 Ene
10:00 finalizado
Spartak Moskva
2 - 3
Astana INFO
Lun 22 Ene
15:00 finalizado
Dunav Ruse
0 - 1
St. Polten INFO
Lun 22 Ene
11:30 finalizado
Athletic
0 - 0
Rudes INFO
Lun 22 Ene
16:30 finalizado
Mattersburg
1 - 0
Saarbrücken INFO
Lun 22 Ene
12:00 finalizado
CSKA Moskva
2 - 2
AC Horsens INFO
Lun 22 Ene
14:00 finalizado
Dinamo Bucureşti
3 - 2
Austria Wien INFO
Lun 22 Ene
15:00 finalizado
Botosani
0 - 2
Arka Gdynia INFO
Lun 22 Ene
15:00 finalizado
Viitorul
1 - 1
FK Rostov na Donu INFO
Lun 22 Ene
14:00 finalizado
FK Krasnodar
2 - 1
FK Lokomotiv Tashkent INFO
Lun 22 Ene
14:00 finalizado
FK Neftchi
1 - 8
SKA-Khabarovsk INFO
Lun 22 Ene
11:00 finalizado
Lokomotiva
3 - 1
HNK Cibalia Vinkovci INFO
Lun 22 Ene
12:00 finalizado
Helios Kharkiv
2 - 1
Avanhard Kramatorsk INFO
Lun 22 Ene
12:00 finalizado
Sumy
3 - 1
Volyn Lutsk INFO
Lun 22 Ene
13:00 finalizado
Napredak Krusevac
1 - 1
Zvijezda 09 INFO
Lun 22 Ene
13:00 finalizado
Tusker FC
0 - 1
KCCA FC INFO
Lun 22 Ene
15:00 finalizado
Zrinjski
3 - 1
Ankaran Hrvatini INFO
Lun 22 Ene
16:00 finalizado
Sūduva
3 - 1
Lietava Jonava INFO
Paulista A1 »
Lun 22 Ene
23:00
Santos FC
23:00
Bragantino
Ligue 2 »
Lun 22 Ene
20:45 finalizado
Paris FC
2 - 1
Ajaccio INFO
Torneos de Verano Argentina »
Lun 22 Ene
02:10 finalizado
Boca Juniors
0 - 1
River Plate INFO
Serie C Grupo 1 »
Lun 22 Ene
20:45 finalizado
Lucchese Libertas
1 - 1
Livorno INFO
Serie C Grupo 2 »
Lun 22 Ene
20:30 finalizado
AlbinoLeffe
2 - 0
Renate INFO
Segunda Holanda »
Lun 22 Ene
20:00 finalizado
Jong Ajax
3 - 2
Cambuur INFO
Lun 22 Ene
20:00 finalizado
AZ II
1 - 1
Den Bosch INFO
3. Liga »
Lun 22 Ene
20:30 finalizado
Rot-Weiss Erfurt
3 - 1
Magdeburg INFO Vídeos
Campeonato Africano de Naciones Grupo 2 »
Lun 22 Ene
20:00 finalizado
Uganda
0 - 0
Costa de Marfil INFO
Lun 22 Ene
20:00 finalizado
Namibia
1 - 1
Zambia INFO
1. Lig »
Lun 22 Ene
16:00 finalizado
Denizlispor
3 - 1
Adanaspor INFO
Lun 22 Ene
16:00 finalizado
Gaziantep BB
3 - 0
Samsunspor INFO
Liga Emiratos »
Lun 22 Ene
14:10 finalizado
Al Sharjah
2 - 0
Al Dhafra INFO
Lun 22 Ene
16:45 finalizado
Emirates Club
1 - 4
Al-Wasl INFO
Liga Premier - Clausura Grupo 1 »
Lun 22 Ene
01:00 finalizado
Tepatitlán
1 - 0
Durango INFO
Liga Israel »
Lun 22 Ene
20:00 finalizado
Beitar Jerusalem
4 - 2
Bnei Sakhnin INFO
Non League Division 1 Grupo 1 »
Lun 22 Ene
20:45 finalizado
Haringey Borough
1 - 2
Potters Bar Town INFO
Copa AFC Grupo 2 »
Lun 22 Ene
12:00 Aplazado
Lao Toyota
12:00
Home United
Lun 22 Ene
16:00 finalizado
Hilal Al Quds
0 - 1
Al-Suwaiq INFO
Liga Chipre »
Lun 22 Ene
18:00 finalizado
Ermis Aradippou
4 - 0
Olympiakos Nicosia INFO
Liga Egipto »
Lun 22 Ene
13:30 finalizado
Al-Ittihad
1 - 1
Al-Mokawloon Al-Arab INFO
Lun 22 Ene
16:00 finalizado
Ismaily
1 - 1
Asyouty Sport INFO
Carioca 1 Grupo 4 »
Lun 22 Ene
23:00
Goytacaz
23:00
Bonsucesso
Clausura Nicaragua »
Lun 22 Ene
01:00 finalizado
Diriangén
6 - 0
Chinandega INFO
Segunda Israel »
Lun 22 Ene
18:00 finalizado
Maccabi Nazareth
0 - 1
Hapoel Eran Hadera INFO
Lun 22 Ene
18:00 finalizado
Beitar Aviv Ramla
0 - 2
Hapoel Katamon Jerusalem INFO
Lun 22 Ene
18:00 finalizado
Hapoel Petah Tikva
1 - 0
Hapoel Nir Ramat HaSharon INFO
Liga India »
Lun 22 Ene
15:30 finalizado
Churchill Brothers
2 - 0
Pailan Arrows INFO
Potiguar »
Lun 22 Ene
19:00 finalizado
Força e Luz
0 - 1
Globo INFO
Liga Etiopía »
Lun 22 Ene
13:00
Sidama Bunna
13:00
Fasil Kenema
Premier League Tanzania »
Lun 22 Ene
12:00 finalizado
Maji Maji
0 - 1
Singida United INFO
Lun 22 Ene
14:00
Ndanda
14:00
Mbeya City
Lun 22 Ene
12:00 finalizado
Kagera Sugar
0 - 0
Simba SC INFO
Super League Iraq »
Lun 22 Ene
12:30 Aplazado
Al Najaf
12:30
Al Hussein
Lun 22 Ene
12:30 finalizado
Al Hudod
1 - 1
Al Talaba INFO

Follow BeSoccer on Facebook