Liga Sueca
Dom 05 Nov
AFC Eskilstuna
1-3
Sirius
Jönköpings
0-0
Östersunds FK
Hammarby IF
1-3
Halmstads
IFK Göteborg
0-3
GIF Sundsvall
Elfsborg
3-3
Norrköping
Malmö
1-2
Häcken
Kalmar
0-2
Djurgårdens
Orebro SK
1-2
AIK Solna
Team / Puntos
1 Malmö MFF 64
2 AIK Solna AIK 57
3 Djurgårdens DJU 53
4 Häcken HÄC 52
5 Östersunds FK OST 50
6 Norrköping NOR 48
7 Sirius SIR 40
8 Elfsborg ELF 39
 
9 Hammarby IF HIF 38
10 IFK Göteborg GÖT 37
11 Orebro SK ORE 36
12 Kalmar KAL 32
13 GIF Sundsvall GIF 31
14 Jönköpings Södra JON 30
15 Halmstads HAL 24
16 AFC Eskilstuna AFC 20
Segunda Suecia
Sab 04 Nov
Brommapojkarna
4-1
Gefle
Trelleborgs FF
2-2
Dalkurd FF
Varnamo
2-1
Örgryte
Degerfors
3-1
Syrianska FC
GAIS
3-0
Varberg
Åtvidabergs
0-1
Norrby
Helsingborgs
0-2
Osters IF
Falkenbergs
3-1
IK Frej
Team / Puntos
1 Brommapojkarna BRO 62
2 Dalkurd FF DAL 58
3 Trelleborgs FF TRE 52
4 Falkenbergs FAL 48
5 Osters IF OIF 48
6 Varnamo IFK 47
7 Helsingborgs HEL 45
8 Degerfors DEG 44
 
9 GAIS GAI 37
10 Norrby NOR 37
11 Varberg VAR 36
12 Gefle GEF 36
13 Örgryte ORG 36
14 IK Frej IKF 29
15 Syrianska FC SYR 24
16 Åtvidabergs ATV 23
Grupo 1
Sab 04 Nov
Sandvikens IF
3-1
Västerås SK
Sollentuna
2-1
Akropolis
Team Thoren
4-0
IFK Luleå
Enskede
3-2
Arameiska
Carlstad United
2-0
IK Brage
Vasalunds IF
1-1
Umeå
Assyriska
1-2
Nykoping
Team / Puntos
1 IK Brage IKB 59
2 Akropolis AKR 53
3 Västerås SK VAS 45
4 Nykoping NYK 41
5 Umeå UME 40
6 Carlstad United CAR 39
7 Team Thoren THO 37
 
8 Arameiska / Syrianska ASI 35
9 Assyriska ASS 35
10 Sandvikens IF SAN 32
11 Sollentuna SOL 32
12 Vasalunds IF VAS 27
13 Enskede ENS 23
14 IFK Luleå IFK 16
Grupo 2
Sab 04 Nov
Ljungskile
2-2
Mjällby
Rosengård
1-5
Ängelholm
Kristianstad FF
5-2
Qviding FIF
Assyriska BK
1-2
Utsiktens BK
Husqvarna
1-3
Skovde AIK
Landskrona
2-0
Karlskrona
Oskarshamns AIK
1-1
IK Oddevold
Team / Puntos
1 Landskrona LAN 58
2 Mjällby MJÄ 53
3 Utsiktens BK UTS 47
4 Kristianstad FF KRI 39
5 Oskarshamns AIK OSK 39
6 Karlskrona KAR 38
7 Ljungskile LJU 38
 
8 Ängelholm ANG 36
9 IK Oddevold IKO 35
10 Husqvarna HFF 32
11 Skovde AIK SKO 31
12 Assyriska BK ASS 28
13 Qviding FIF QVI 20
14 Rosengård ROS 15
Grupo 1
Dom 15 Oct
Vänersborgs IF
1-2
Lerum
FBK Karlstad
2-2
Lidköping
Grebbestad
1-0
Skoftebyn
Uddevalla
4-1
Stenungsund
Trollhattan FC
2-2
Gauthiod
Nordvärmland
1-2
Karlstad BK
Vårgårda
0-1
Vänersborgs FK
Team / Puntos
1 Grebbestad GRE 59
2 Trollhattan FC TRO 58
3 Karlstad BK KAR 58
4 Gauthiod GAU 56
5 Vänersborgs FK VFK 41
6 Uddevalla UDD 39
7 FBK Karlstad FBK 35
 
8 Vårgårda VAG 32
9 Nordvärmland NOR 28
10 Skoftebyn SKO 26
11 Stenungsund STE 25
12 Vänersborgs IF VAN 24
13 Lidköping LID 22
14 Lerum LIS 13
Grupo 2
Dom 15 Oct
BK Forward
2-0
Sundbyberg
Aspudden-Tellus
1-1
Eskilstuna City
Syrianska IF
0-3
Strömsberg
Habo
2-4
Karlslund
Gamla Upsala
4-2
Norrtälje
Karlberg
2-2
Lidingö
Gute
0-3
Skiljebo
Team / Puntos
1 BK Forward BKF 68
2 Karlslund KAR 65
3 Skiljebo SKI 54
4 Gute GUT 49
5 Karlberg KAL 36
6 Lidingö LID 35
7 Eskilstuna City ESK 31
 
8 Sundbyberg SUN 29
9 Aspudden-Tellus ASP 29
10 Gamla Upsala GAM 28
11 Strömsberg STR 28
12 Norrtälje NOR 27
13 Habo HAB 24
14 Syrianska IF SYR 10
Grupo 3
Sab 14 Oct
Boden
2-3
Täfteå
Söderhamn
1-4
Morön
Valbo
1-1
Piteå
IFK Timra
6-0
Anundsjö
Härnösand
0-1
Bollnas
Skellefteå
2-1
IFK Östersund
Gällivare
1-3
Hudiksvall
Team / Puntos
1 Skellefteå SKE 63
2 IFK Timra IFK 55
3 Hudiksvall HUD 50
4 Piteå PIT 46
5 IFK Östersund OST 38
6 Härnösand HAR 34
7 Boden BOD 34
 
8 Valbo VAL 34
9 Morön MOR 34
10 Täfteå TAF 31
11 Bollnas BGF 26
12 Gällivare Malmbergets GAL 21
13 Söderhamn SOD 17
14 Anundsjö ANU 16
Grupo 4
Sab 14 Oct
Värmdö
0-2
Linköping City
Värmbols
5-6
Boo FK
Sylvia
1-1
Örebro Syrianska
Motala
0-2
Rynninge
Kumla
2-2
Sleipner
Assyriska IF
0-2
Huddinge
Södertälje
0-6
Haninge
Team / Puntos
1 Linköping City LIN 67
2 Rynninge RYN 58
3 Sleipner SLE 55
4 Haninge HAN 42
5 Motala MOT 39
6 Sylvia SYL 38
7 Värmdö VAR 32
 
8 Örebro Syrianska ORE 29
9 Värmbols VAR 28
10 Södertälje SOD 27
11 Boo FK BFF 26
12 Huddinge HUD 25
13 Assyriska IF ASS 24
14 Kumla KUM 20
Grupo 5
Sab 14 Oct
Vinbergs
4-1
Assyriska Turab
Torslanda IK
0-0
Halmia
Eskilsminne
1-2
Tvååker
Höganäs
0-4
Hittarp
Dalstorps
1-2
Varbergs GIF
Tenhult
1-1
Sävedalen
Lindome
6-2
Ullared
Team / Puntos
1 Tvååker TVA 53
2 Eskilsminne ESK 51
3 Sävedalen SAV 51
4 Dalstorps DAL 49
5 Vinbergs VIN 45
6 Hittarp HIT 38
7 Halmia ISH 37
 
8 Lindome LIN 36
9 Assyriska Turab AST 33
10 Torslanda IK TIK 31
11 Ullared ULL 25
12 Varbergs GIF VAR 22
13 Tenhult TEN 22
14 Höganäs HGA 21
Grupo 6
Sab 14 Oct
IFK Hässleholm
2-3
Kvarnby
Lunds
3-1
Berga
IFK Malmö
3-0
Räppe
Nybro
1-0
Asarum
Vimmerby
1-3
Prespa Birlik
Lindsdal
0-3
Torns
Österlen
0-2
Hässleholms IF
Team / Puntos
1 Torns TOR 58
2 Lunds LBK 54
3 Hässleholms IF HAS 54
4 Berga BER 47
5 Prespa Birlik PRE 45
6 IFK Malmö MAL 38
7 Österlen OST 36
 
8 Lindsdal LIN 30
9 Räppe RAP 30
10 Kvarnby KVA 26
11 IFK Hässleholm IFK 25
12 Asarum ASA 24
13 Nybro NYB 23
14 Vimmerby VIM 20
Mundial de Clubes »
Mié 13 Dic
18:00 En juego 1'
Al Jazira
0 - 0
Real Madrid
Premier League »
Mié 13 Dic
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Mié 13 Dic
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Mié 13 Dic
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Mié 13 Dic
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Mié 13 Dic
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Mié 13 Dic
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Mié 13 Dic
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
Bundesliga »
Mié 13 Dic
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Mié 13 Dic
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Mié 13 Dic
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Mié 13 Dic
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Mié 13 Dic
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Copa de la Liga »
Mié 13 Dic
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Mié 13 Dic
21:05
Lille
21:05
Nice
Mié 13 Dic
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Mié 13 Dic
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Mié 13 Dic
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Mié 13 Dic
17:30 En juego 27'
Fiorentina
1 - 0
Sampdoria
Mié 13 Dic
20:45
Milan
20:45
Hellas Verona
Liga Holandesa »
Mié 13 Dic
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Mié 13 Dic
18:30
Groningen
18:30
PSV
Mié 13 Dic
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Mié 13 Dic
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Mié 13 Dic
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Liga Escocia »
Mié 13 Dic
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Mié 13 Dic
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Mié 13 Dic
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Mié 13 Dic
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
Taça de Portugal »
Mié 13 Dic
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Mié 13 Dic
16:00 finalizado
União Madeira
1 - 5
Desportivo Aves INFO
Mié 13 Dic
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Mié 13 Dic
16:00 En juego 95'
Moreirense
2 - 2
CD Santa Clara
Mié 13 Dic
16:30 En juego 75'
Praiense
0 - 1
Farense
FA Cup »
Clausura Uruguay Grupo 3 »
Mié 13 Dic
21:00
Sud América
21:00
El Tanque Sisley
Copa Turca »
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Osmanlıspor INFO
Mié 13 Dic
16:45 En juego 57'
Alanyaspor
1 - 1
Giresunspor
Mié 13 Dic
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Mié 13 Dic
12:30 finalizado
Akhisar
1 - 1
Ankara Demirspor INFO
Mié 13 Dic
14:30 finalizado
Bucaspor
1 - 0
Sivasspor INFO
Mié 13 Dic
11:30 finalizado
Genclerbirligi SK
2 - 1
Karsspor INFO
Copa Belga »
Mié 13 Dic
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Mié 13 Dic
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Liga Polaca »
Mié 13 Dic
20:30
Cracovia Krakow
20:30
Wisla Kraków
Mié 13 Dic
18:00
Lechia Gdansk
18:00
Pogon Szczecin
Mié 13 Dic
20:30
Plock
20:30
Sandecja Nowy Sacz
Mié 13 Dic
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Lech Poznań
Copa Lega Pro »
Mié 13 Dic
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
Liga Sudafricana »
Copa Croata »
Mié 13 Dic
17:00 Descanso
Inter Zapresic
1 - 2
Rijeka
Copa Bulgaria »
Mié 13 Dic
16:30 En juego 74'
Etar
1 - 1
Slavia Sofia
Primera B »
Mié 13 Dic
01:05 finalizado
Platense
3 - 1
Colegiales INFO
Liga Macedonia »
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Vardar Skopje
1 - 0
Rabotnički INFO
Regionalliga Grupo 4 »
Copa Sudafricana »
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Jomo Cosmos
(1)1-1(3)
FC Cape Town INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Witbank Spurs
1 - 2
Richards Bay INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Cape Town Star
2 - 0
Milano United INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Mthatha Bucks
2 - 1
Uthongathi INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Royal Eagles
3 - 0
Pretoria University INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Highlands Park
2 - 1
Real Kings INFO
Tercera División Grupo 4 »
Mié 13 Dic
19:30 Aplazado
Aurrera Vitoria
19:30
Sodupe
Tercera División Grupo 10 »
Mié 13 Dic
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera División Grupo 13 »
Mié 13 Dic
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Mié 13 Dic
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Grupo 12 »
Mié 13 Dic
19:30
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
Tercera Grecia Grupo 2 »
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Philippos
2 - 3
Langadas INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Kilkisiakos
0 - 1
Pierikos INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Edessaikos
0 - 0
Iraklis INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Kardias
1 - 1
Almopos Aridaia INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
AE Karitsa
0 - 0
Kampaniakos Chalastra INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Makedonikos
1 - 1
M. Alexandros Trikala INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Agrotikos Asteras
1 - 1
Naoussa INFO
Non League Division 1 Grupo 2 »
Mié 13 Dic
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Mié 13 Dic
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Liga Serbia »
Mié 13 Dic
17:00 Descanso
Mačva Šabac
1 - 1
Vozdovac
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Spartak Subotica
1 - 1
Vojvodina Novi Sad INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Javor Ivanjica
0 - 1
Napredak Krusevac INFO
Mié 13 Dic
18:00
Partizan Beograd
18:00
Crvena Zvezda
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Borac Čačak
1 - 2
Mladost Lučani INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Bačka Palanka
1 - 0
Zemun INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Radnik Surdulica
0 - 2
Radnicki Nis INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Cukaricki Stankom
3 - 0
Rad Beograd INFO
Ligue CFA 2 Grupo 5 »
Mié 13 Dic
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Copa Albania »
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Kukësi
5 - 1
Erzeni Shijak INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Skënderbeu
3 - 1
Besëlidhja Lezhë INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Teuta Durrës
4 - 0
Kamza INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Vllaznia Shkodër
1 - 0
KF Tirana INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Partizani Tirana
3 - 0
Pogradeci INFO
Mié 13 Dic
13:00 Aplazado
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Laçi
0 - 1
Lushnja INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Flamurtari Vlorë
5 - 2
Turbina Cërrik INFO
Liga Egipto »
Mié 13 Dic
16:00 En juego 90'
Al-Masry
1 - 1
El Dakhleya
Mié 13 Dic
13:45 finalizado
Talaea El-Gaish
2 - 1
El Raja INFO
Mié 13 Dic
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby

Follow BeSoccer on Facebook