Liga Eslovena SNL
Sab 09 Dic
Ankaran Hrvatini
13:00
Triglav
Rudar Velenje
15:00
Domžale
NK Olimpija 2005
16:50
Celje
Dom 10 Dic
Krsko Posavje
13:00
Gorica
Maribor
16:50
Aluminij
Team / Puntos
1 Maribor MAR 43
2 NK Olimpija 2005 OLI 40
3 Domžale DOM 31
4 Rudar Velenje RUD 29
5 Celje CEL 24
 
6 Gorica GOR 23
7 Krsko Posavje KRS 19
8 Aluminij ALU 16
9 Triglav TRI 14
10 Ankaran Hrvatini AHS 8
Segunda Eslovenia 2. SNL
Sab 25 Nov
Brežice
0-2
Dekani
NK Verzej
0-2
NK Dob
NK Nafta Lendava
2-1
ASK Bravo
NK Rogaška
4-1
Krka
Ilirija
0-3
Tabor Sežana
Fužinar
1-2
Zarica Kranj
Dom 26 Nov
Brda Dobrovo
0-1
NS Drava
Dom 03 Dic
Radomlje
0-3
Mura
Team / Puntos
1 Mura NSM 44
2 NS Drava DRA 37
3 NK Nafta Lendava NKN 35
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 30
6 Krka KRK 26
7 Tabor Sežana TAS 26
8 ASK Bravo BRA 24
 
9 NK Dob NKD 23
10 Brežice BRE 19
11 Zarica Kranj KRA 17
12 NK Rogaška ROG 17
13 Ilirija ILI 15
14 Fužinar FUZ 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Grupo 1
Sab 18 Nov
Bohinj
0-1
Bled Hirter
Zagorje
1-2
Kolpa
Acroni Jesenice
4-1
Rudar Trbovlje
Šobec Lesce
0-3
Sava Kranj
Brinje-Grosuplje
3-2
Kočevje
Ivančna Gorica
1-3
Arne Tabor 69
Dom 19 Nov
Komenda
0-1
Šencur
Team / Puntos
1 Zagorje ZAG 33
2 Bled Hirter BHI 31
3 Arne Tabor 69 ARN 27
4 Brinje-Grosuplje BRI 26
5 Šencur SEN 25
6 SIJ Acroni Jesenice SIJ 23
7 Ivančna Gorica IVA 23
 
8 Kolpa KOL 20
9 Sava Kranj SKR 17
10 Komenda KOM 16
11 Rudar Trbovlje RUD 15
12 Kočevje KOC 10
13 Bohinj BOH 9
14 Šobec Lesce SLE 4
Grupo 2
Sab 18 Nov
Črenšovci
0-0
Turnišče
Ljutomer
3-1
Rakičan
Radgona
1-3
Beltinci
Dom 19 Nov
Velika Polana
2-2
Hotiza
Odranci
3-2
Slatina Radenci
Čarda Martjanci
0-3
Tromejnik
NK Grad
4-1
Bogojina
Team / Puntos
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Grupo 3
Sab 18 Nov
Lenart
1-0
Šmarje Jelšah
Zreče
1-0
NK Pesnica
NK Pohorje
1-5
Dravinja Kostroj
NK Šentjur
2-5
Mons Claudius Rog.
Šampion Celje
0-0
Dravograd
Prevalje
0-3
Dobrovce
Dom 19 Nov
SD Videm
2-3
Bistrica Slovenske
Team / Puntos
1 Dravograd DRA 36
2 Šampion Celje CEL 29
3 ND Dravinja Kostroj TOL 27
4 NK Pesnica PES 25
5 Zreče NKZ 23
6 Bistrica iz Slovenske BIS 22
7 NK Mons Claudius Rogatec MCR 21
 
8 SD Videm VID 16
9 Šmarje pri Jelšah SPJ 16
10 Lenart LEN 15
11 NK Pohorje POH 14
12 NK Šentjur NKS 12
13 Prevalje KOR 10
14 Dobrovce DOB 10
Grupo 4
Sab 25 Nov
Bilje
10-1
Ilirska Bistrica
NK Tolmin
5-2
Fama Vipava
MNK Izola
1-3
Primorje
Dom 26 Nov
Jadran
6-0
Adria
Team / Puntos
1 Bilje BIL 33
2 MNK Izola MNK 28
3 NK Tolmin TOL 28
4 Adria ADR 26
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 15
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 10
8 Ilirska Bistrica BIS 7
Mundial de Clubes »
Mié 13 Dic
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Premier League »
Mié 13 Dic
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Mié 13 Dic
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Mié 13 Dic
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Mié 13 Dic
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Mié 13 Dic
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Mié 13 Dic
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Mié 13 Dic
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
Bundesliga »
Mié 13 Dic
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Mié 13 Dic
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Mié 13 Dic
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Mié 13 Dic
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Mié 13 Dic
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Copa de la Liga »
Mié 13 Dic
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Mié 13 Dic
21:05
Lille
21:05
Nice
Mié 13 Dic
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Mié 13 Dic
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Mié 13 Dic
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Mié 13 Dic
17:30 En juego 25'
Fiorentina
1 - 0
Sampdoria
Mié 13 Dic
20:45
Milan
20:45
Hellas Verona
Liga Holandesa »
Mié 13 Dic
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Mié 13 Dic
18:30
Groningen
18:30
PSV
Mié 13 Dic
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Mié 13 Dic
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Mié 13 Dic
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Liga Escocia »
Mié 13 Dic
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Mié 13 Dic
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Mié 13 Dic
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Mié 13 Dic
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
Taça de Portugal »
Mié 13 Dic
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Mié 13 Dic
16:00 finalizado
União Madeira
1 - 5
Desportivo Aves INFO
Mié 13 Dic
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Mié 13 Dic
16:00 En juego 93'
Moreirense
2 - 2
CD Santa Clara
Mié 13 Dic
16:30 En juego 73'
Praiense
0 - 1
Farense
FA Cup »
Clausura Uruguay Grupo 3 »
Mié 13 Dic
21:00
Sud América
21:00
El Tanque Sisley
Copa Turca »
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Osmanlıspor INFO
Mié 13 Dic
16:45 En juego 55'
Alanyaspor
1 - 1
Giresunspor
Mié 13 Dic
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Mié 13 Dic
12:30 finalizado
Akhisar
1 - 1
Ankara Demirspor INFO
Mié 13 Dic
14:30 finalizado
Bucaspor
1 - 0
Sivasspor INFO
Mié 13 Dic
11:30 finalizado
Genclerbirligi SK
2 - 1
Karsspor INFO
Copa Belga »
Mié 13 Dic
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Mié 13 Dic
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Liga Polaca »
Mié 13 Dic
20:30
Cracovia Krakow
20:30
Wisla Kraków
Mié 13 Dic
18:00
Lechia Gdansk
18:00
Pogon Szczecin
Mié 13 Dic
20:30
Plock
20:30
Sandecja Nowy Sacz
Mié 13 Dic
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Lech Poznań
Copa Lega Pro »
Mié 13 Dic
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
Liga Sudafricana »
Copa Croata »
Mié 13 Dic
17:00 Descanso
Inter Zapresic
1 - 2
Rijeka
Copa Bulgaria »
Mié 13 Dic
16:30 En juego 72'
Etar
1 - 1
Slavia Sofia
Primera B »
Mié 13 Dic
01:05 finalizado
Platense
3 - 1
Colegiales INFO
Liga Macedonia »
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Vardar Skopje
1 - 0
Rabotnički INFO
Regionalliga Grupo 4 »
Copa Sudafricana »
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Jomo Cosmos
(1)1-1(3)
FC Cape Town INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Witbank Spurs
1 - 2
Richards Bay INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Cape Town Star
2 - 0
Milano United INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Mthatha Bucks
2 - 1
Uthongathi INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Royal Eagles
3 - 0
Pretoria University INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Highlands Park
2 - 1
Real Kings INFO
Tercera División Grupo 4 »
Mié 13 Dic
19:30 Aplazado
Aurrera Vitoria
19:30
Sodupe
Tercera División Grupo 10 »
Mié 13 Dic
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera División Grupo 13 »
Mié 13 Dic
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Mié 13 Dic
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Grupo 12 »
Mié 13 Dic
19:30
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
Tercera Grecia Grupo 2 »
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Philippos
2 - 3
Langadas INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Kilkisiakos
0 - 1
Pierikos INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Edessaikos
0 - 0
Iraklis INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Kardias
1 - 1
Almopos Aridaia INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
AE Karitsa
0 - 0
Kampaniakos Chalastra INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Makedonikos
1 - 1
M. Alexandros Trikala INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Agrotikos Asteras
1 - 1
Naoussa INFO
Non League Division 1 Grupo 2 »
Mié 13 Dic
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Mié 13 Dic
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Liga Serbia »
Mié 13 Dic
17:00 Descanso
Mačva Šabac
1 - 1
Vozdovac
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Spartak Subotica
1 - 1
Vojvodina Novi Sad INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Javor Ivanjica
0 - 1
Napredak Krusevac INFO
Mié 13 Dic
18:00
Partizan Beograd
18:00
Crvena Zvezda
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Borac Čačak
1 - 2
Mladost Lučani INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Bačka Palanka
1 - 0
Zemun INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Radnik Surdulica
0 - 2
Radnicki Nis INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Cukaricki Stankom
3 - 0
Rad Beograd INFO
Ligue CFA 2 Grupo 5 »
Mié 13 Dic
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Copa Albania »
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Kukësi
5 - 1
Erzeni Shijak INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Skënderbeu
3 - 1
Besëlidhja Lezhë INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Teuta Durrës
4 - 0
Kamza INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Vllaznia Shkodër
1 - 0
KF Tirana INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Partizani Tirana
3 - 0
Pogradeci INFO
Mié 13 Dic
13:00 Aplazado
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Laçi
0 - 1
Lushnja INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Flamurtari Vlorë
5 - 2
Turbina Cërrik INFO
Liga Egipto »
Mié 13 Dic
16:00 En juego 90'
Al-Masry
1 - 1
El Dakhleya
Mié 13 Dic
13:45 finalizado
Talaea El-Gaish
2 - 1
El Raja INFO
Mié 13 Dic
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby

Follow BeSoccer on Facebook