Liga Rumana
Vie 08 Dic
Juventus
0-1
FC Astra Giurgiu
Sab 09 Dic
Viitorul
3-0
Concordia Chiajna
CFR Cluj
1-0
Poli Timişoara
Dom 10 Dic
Metan Mediaş
0-0
CS U Craiova
Botosani
0-3
FCSB
Lun 11 Dic
Sepsi Sfântu Ghe.
2-1
CSMS Iaşi
Dinamo Bucureşti
2-0
Voluntari
Team / Puntos
1 CFR Cluj CLU 49
2 FCSB STB 44
3 CS U Craiova CSU 40
4 Botosani BOT 35
5 Viitorul Constanţa VIT 34
6 FC Astra Giurgiu AST 34
7 Dinamo Bucureşti DBU 33
 
8 CSMS Iaşi CSM 27
9 ACS Poli Timişoara PTI 25
10 Concordia Chiajna CON 23
11 Voluntari VOL 22
12 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe SSG 15
13 CS Gaz Metan Mediaş GAZ 14
14 Juventus Bucureşti JUV 9
Segunda Rumanía
Vie 08 Dic
Mioveni
1-3
Dunărea
Sab 09 Dic
Baloteşti
1-0
CS Sportul Snagov
Academica Clinceni
4-1
Olimpia Satu Mare
Metaloglobus
0-0
Bătrâna Doamnă
Brăila
1-4
Ştiinţa
Tîrgu Mures
2-5
Foresta Suceava
Ripensia Timisoara
4-4
Luceafărul Oradea
FC Argeş
2-0
ASU Poli
Hermannstadt
0-0
Afumaţi
Dom 10 Dic
Chindia
1-0
Pandurii Târgu
Team / Puntos
1 Dunărea Călăraşi DUN 49
2 Hermannstadt HER 48
3 Chindia Târgovişte CHI 42
4 Afumaţi AFU 38
5 ASU Poli APT 36
6 FC Academica Clinceni ARG 35
7 FC Argeş SCM 34
8 Tîrgu Mures TAR 31
9 Mioveni MIO 27
10 CS Sportul Snagov MET 26
 
11 Ripensia Timisoara RIT 25
12 UTA Bătrâna Doamnă UBD 25
13 Ştiinţa Miroslava TII 22
14 Luceafărul Oradea LUC 21
15 Metaloglobus MET 20
16 Baloteşti BAL 20
17 Foresta Suceava RAP 20
18 Brăila BRI 18
19 CS Pandurii Târgu Jiu PAN 18
20 FC Olimpia Satu Mare FCO 15
Grupo 4
Mié 29 Nov
CNP Timişoara
3-2
Șoimii Lipova
Vie 01 Dic
Becicherecu Mic
0-7
CS U Craiova II
CSM Lugoj
3-2
Millenium Giarmata
Hermannstadt II
4-0
Cetate Deva
Naţional Sebiş
5-1
Internaţional
Sab 02 Dic
Şcolar Reşiţa
2-0
Filiaşi
Gloria Lunca
0-0
Şirineaşa
Team / Puntos
1 Şirineaşa SIR 36
2 CS U Craiova II CRA 29
3 CSM Lugoj LUG 29
4 Şcolar Reşiţa COL 27
5 Naţional Sebiş NAI 26
6 Gloria Lunca GLT 26
7 Cetate Deva CET 21
8 Filiaşi FIL 20
 
9 Ghiroda ACS 18
10 Hermannstadt II AFH 16
11 Șoimii Lipova CSL 15
12 Millenium Giarmata MIL 12
13 Internaţional Băleşti IBR 10
14 CNP Timişoara CTS 10
15 Becicherecu Mic BEC 1
Grupo 5
Jue 30 Nov
CFR Cluj II
6-1
Unirea Tășnad
Vie 01 Dic
Metan Medias
1-3
Iernut
Metalurgistul
1-1
Sănătatea Cluj
Sab 02 Dic
Unirea Alba Iulia
1-1
Performanța Ighiu
Comuna Recea
6-1
Avrig
Avântul Reghin
5-1
Viitorul Ghimbav
Industria Galda
0-3
Universitatea Cluj
Team / Puntos
1 Universitatea Cluj UCL 35
2 Performanța Ighiu PER 31
3 Industria Galda IGA 27
4 Metalurgistul Cugir MET 27
5 Comuna Recea REC 26
6 FC Unirea Alba Iulia FCU 24
7 Avântul Reghin AVA 22
8 Sănătatea Cluj SNT 21
 
9 CFR Cluj II CFR 19
10 Unirea Tășnad UTD 18
11 Gaz Metan Medias II GAZ 15
12 Iernut IER 10
13 Avrig AVR 8
14 Unirea Dej UNI 7
15 Viitorul Ghimbav VGH 3
Mundial de Clubes »
Mié 13 Dic
18:00
Al Jazira
18:00
Real Madrid
Premier League »
Mié 13 Dic
20:45
Swansea City
20:45
Man. City
Mié 13 Dic
21:00
West Ham
21:00
Arsenal
Mié 13 Dic
21:00
Man. Utd
21:00
AFC Bournemouth
Mié 13 Dic
20:45
Newcastle
20:45
Everton
Mié 13 Dic
20:45
Southampton
20:45
Leicester
Mié 13 Dic
21:00
Tottenham Hotspur
21:00
Brighton & Hove Albion
Mié 13 Dic
21:00
Liverpool
21:00
West Bromwich Albion
Bundesliga »
Mié 13 Dic
20:30
Bayern München
20:30
Köln
Mié 13 Dic
18:30
Hoffenheim
18:30
Stuttgart
Mié 13 Dic
20:30
Hertha BSC
20:30
Hannover 96
Mié 13 Dic
20:30
Schalke 04
20:30
FC Augsburg
Mié 13 Dic
20:30
B. Leverkusen
20:30
Werder Bremen
Copa de la Liga »
Mié 13 Dic
21:05
Strasbourg
21:05
PSG
Mié 13 Dic
21:05
Lille
21:05
Nice
Mié 13 Dic
21:05
Amiens SC
21:05
Tours
Mié 13 Dic
21:05
Montpellier
21:05
Olympique Lyonnais
Mié 13 Dic
18:45
Rennes
18:45
Olympique Marseille
Coppa Italia »
Mié 13 Dic
17:30 En juego 25'
Fiorentina
1 - 0
Sampdoria
Mié 13 Dic
20:45
Milan
20:45
Hellas Verona
Liga Holandesa »
Mié 13 Dic
18:30
Vitesse
18:30
Willem II
Mié 13 Dic
18:30
Groningen
18:30
PSV
Mié 13 Dic
19:45
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Mié 13 Dic
20:45
Feyenoord
20:45
Heerenveen
Mié 13 Dic
20:45
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Liga Escocia »
Mié 13 Dic
20:45
Celtic
20:45
Hamilton Academical
Mié 13 Dic
20:45
Hibernian FC
20:45
Rangers FC
Mié 13 Dic
20:45
Partick Thistle
20:45
Motherwell
Mié 13 Dic
20:45
St. Johnstone
20:45
Aberdeen
Taça de Portugal »
Mié 13 Dic
22:00
Rio Ave
22:00
Benfica
Mié 13 Dic
16:00 finalizado
União Madeira
1 - 5
Desportivo Aves INFO
Mié 13 Dic
20:00
Sporting CP
20:00
Vilaverdense
Mié 13 Dic
16:00 En juego 93'
Moreirense
2 - 2
CD Santa Clara
Mié 13 Dic
16:30 En juego 73'
Praiense
0 - 1
Farense
FA Cup »
Clausura Uruguay Grupo 3 »
Mié 13 Dic
21:00
Sud América
21:00
El Tanque Sisley
Copa Turca »
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Osmanlıspor INFO
Mié 13 Dic
16:45 En juego 55'
Alanyaspor
1 - 1
Giresunspor
Mié 13 Dic
18:30
Adana Demirspor
18:30
Fenerbahçe
Mié 13 Dic
12:30 finalizado
Akhisar
1 - 1
Ankara Demirspor INFO
Mié 13 Dic
14:30 finalizado
Bucaspor
1 - 0
Sivasspor INFO
Mié 13 Dic
11:30 finalizado
Genclerbirligi SK
2 - 1
Karsspor INFO
Copa Belga »
Mié 13 Dic
20:00
Genk
20:00
Waasland-Beveren
Mié 13 Dic
20:45
Club Brugge
20:45
Charleroi
Liga Polaca »
Mié 13 Dic
20:30
Cracovia Krakow
20:30
Wisla Kraków
Mié 13 Dic
18:00
Lechia Gdansk
18:00
Pogon Szczecin
Mié 13 Dic
20:30
Plock
20:30
Sandecja Nowy Sacz
Mié 13 Dic
18:00
Zaglebie Lubin
18:00
Lech Poznań
Copa Lega Pro »
Mié 13 Dic
20:30
Alessandria
20:30
AlbinoLeffe
Liga Sudafricana »
Copa Croata »
Mié 13 Dic
17:00 Descanso
Inter Zapresic
1 - 2
Rijeka
Copa Bulgaria »
Mié 13 Dic
16:30 En juego 72'
Etar
1 - 1
Slavia Sofia
Primera B »
Mié 13 Dic
01:05 finalizado
Platense
3 - 1
Colegiales INFO
Liga Macedonia »
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Vardar Skopje
1 - 0
Rabotnički INFO
Regionalliga Grupo 4 »
Copa Sudafricana »
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Jomo Cosmos
(1)1-1(3)
FC Cape Town INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Witbank Spurs
1 - 2
Richards Bay INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Cape Town Star
2 - 0
Milano United INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Mthatha Bucks
2 - 1
Uthongathi INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Royal Eagles
3 - 0
Pretoria University INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Highlands Park
2 - 1
Real Kings INFO
Tercera División Grupo 4 »
Mié 13 Dic
19:30 Aplazado
Aurrera Vitoria
19:30
Sodupe
Tercera División Grupo 10 »
Mié 13 Dic
20:00
CD Alcalá
20:00
Sevilla C
Tercera División Grupo 13 »
Mié 13 Dic
20:30
Mar Menor
20:30
Minerva
Mié 13 Dic
21:30
Estudiantes Murcia
21:30
UD Los Garres
Oberliga Grupo 12 »
Mié 13 Dic
19:30
Düsseldorf-West
19:30
Speldorf
Tercera Grecia Grupo 2 »
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Philippos
2 - 3
Langadas INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Kilkisiakos
0 - 1
Pierikos INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Edessaikos
0 - 0
Iraklis INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Kardias
1 - 1
Almopos Aridaia INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
AE Karitsa
0 - 0
Kampaniakos Chalastra INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Makedonikos
1 - 1
M. Alexandros Trikala INFO
Mié 13 Dic
14:00 finalizado
Agrotikos Asteras
1 - 1
Naoussa INFO
Non League Division 1 Grupo 2 »
Mié 13 Dic
20:45
Thamesmead Town
20:45
Guernsey
Mié 13 Dic
20:45
Cray Wanderers
20:45
Sittingbourne
Liga Serbia »
Mié 13 Dic
17:00 Descanso
Mačva Šabac
1 - 1
Vozdovac
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Spartak Subotica
1 - 1
Vojvodina Novi Sad INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Javor Ivanjica
0 - 1
Napredak Krusevac INFO
Mié 13 Dic
18:00
Partizan Beograd
18:00
Crvena Zvezda
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Borac Čačak
1 - 2
Mladost Lučani INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Bačka Palanka
1 - 0
Zemun INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Radnik Surdulica
0 - 2
Radnicki Nis INFO
Mié 13 Dic
15:00 finalizado
Cukaricki Stankom
3 - 0
Rad Beograd INFO
Ligue CFA 2 Grupo 5 »
Mié 13 Dic
20:00
Metz II
20:00
Amnéville
Copa Albania »
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Kukësi
5 - 1
Erzeni Shijak INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Skënderbeu
3 - 1
Besëlidhja Lezhë INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Teuta Durrës
4 - 0
Kamza INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Vllaznia Shkodër
1 - 0
KF Tirana INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Partizani Tirana
3 - 0
Pogradeci INFO
Mié 13 Dic
13:00 Aplazado
Luftëtari
13:00
Bylis Ballsh
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Laçi
0 - 1
Lushnja INFO
Mié 13 Dic
13:00 finalizado
Flamurtari Vlorë
5 - 2
Turbina Cërrik INFO
Liga Egipto »
Mié 13 Dic
16:00 En juego 90'
Al-Masry
1 - 1
El Dakhleya
Mié 13 Dic
13:45 finalizado
Talaea El-Gaish
2 - 1
El Raja INFO
Mié 13 Dic
18:30
ENPPI
18:30
El-Entag El-Harby

Follow BeSoccer on Facebook